Srebrny medal Kamila Knapika

07-21-2014 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

W dniach 13-15 lipca we Wrocławiu odbyła się XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży czyli Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce. Ze srebrnym medalem z tych zawodów wraca zawodnik klubu AZS PWSZ w Tarnowie Kamil Knapik. Trenowany na co dzień przez trenera Jarosława Wałaszka lekkoatleta wystartował w biegu na 400m przez płotki. W finale zajął drugie miejsce ustanawiając bardzo dobry rekord życiowy 53,20 s. Pierwsze miejsce zajął Michał Galikowski SKLA Sopot (52,850) a trzecie Marek Wolski AZS Gdańsk (53,46). Kamil starował również w biegu na 110m przez płotki. Awansował do finału i zajął w nim VI miejsce ponownie ustanawiając rekord życiowy 14,79s. Jest to olbrzymi sukces Kamila Knapika, który swoją przygodę z „Królową sportu” rozpoczął w klasie lekkoatletycznej w Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie. Zdobyty medal to również dowód, na to że mimo braku warunków (w Tarnowie nie ma stadionu z bieżnią tartanową) przy wielkim samozaparciu udało się osiągnąć sukces. Było to możliwe dzięki wyjazdom w okresie startowym na najważniejsze treningi do Krakowa czy Rzeszowa.

W zawodach wystartowała również koleżanka klubowa Kamila, Magdalena Żurowska, która pobiegła w biegu na 400m przez płotki. Niestety, popełniła błąd, źle zaatakował VI płotek przewróciła się i nie ukończyła biegu. Wielka szkoda, gdyż Magda to bardzo zdolna i ambitna zawodniczka, która miała szansę awansować do biegu finałowego i powalczyć w nim o jak najlepsze miejsce.

Galeria zdjęć z zawodów >>>

Sukcesy zawodników nie byłyby możliwe, gdyby nie pomoc Gminy Miasta Tarnowa, która poprzez dotację na sport dzieci i młodzieży wspiera naszych zawodników. Należy również wspomnieć o partnerze sekcji lekkoatletycznej klubu AZS PWSZ Tarnów – Grupie Azoty – który bardzo przyczynił się do osiągnięcia tak dobrego wyniku.

Komentarze wyłączone.

Skip to content