Siedem medali młodych lekkoatletów

09-04-2014 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

W dniach 27-28 sierpnia w Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów AZS. Z siedmioma medalami wróciła do Tarnowa grupa młodych lekkoatletów Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Tarnowie. Podopieczni trenera Jarosława Wałaszka w pierwszym dniu Mistrzostw trzykrotnie stawali na najniższym stopniu podium. Kamil Knapik zdobył brązowy medal w biegu na 110m przez płotki, jego koleżanka klubowa Gabriela Bieda zdobyła również brązowy medal w biegu na 100m przez płotki, a w ostatniej konkurencji pierwszego dnia mistrzostw sztafeta 4 x 100m mężczyzn, biegnąca w składzie Kamil Jonak, Radosław Latawski, Bartosz Jarmuła i Kamil Knapik zdobyła również brązowy medal.

Zobacz galerię zdjęć z Mistrzostw >>>

Sygnał do ataku na lepsze pozycje medalowe dał w drugim dniu zawodów Kamil Knapik, który w pięknym stylu wywalczył złoty medal w biegu na 400m przez płotki, chwilę później brązowy medal na tym samym dystansie wywalczyła młoda i utalentowana Magdalena Żurowska. Z kolei W biegu na 2km z przeszkodami wystartowała Dominika Gąsiorowska, która nie wytrzymała mocnego tempa i zdobyła „tylko” srebrny medal. W ostatniej konkurencji Mistrzostw, biegu sztafetowym 4 x 400m, po fantastycznej walce brązowy medal zdobyły dziewczęta biegnące w składzie: Magdalena Żurowska, Weronika Brachucy, Dominika Gąsiorowska i Gabriela Bieda.

Bogaty dorobek medalowy to zasługa ciężkiej pracy jaką zawodnicy wykonują na treningach i obozach. Tak świetne rezultaty cieszą i budzą szczególne uznanie, zważywszy na fakt braku w Tarnowie stadionu lekkoatletycznego z nawierzchnią tartanową. Podziękowania należą się z pewnością Grupie Azoty, partnerowi sekcji lekkiej atletyki Klubu AZS PWSZ Tarnów, który pomaga i wspiera rozwój sportowy tarnowskiej młodzieży.

Komentarze wyłączone.

Skip to content