Jędrzej trzeci w plebiscycie sportowym

02-09-2012 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Jędrzej Komosiński, student II roku wychowania fizycznego PWSZ w Tarnowie i wspinacz AZS PWSZ Tarnów, zajął trzecie miejsce w zorganizowanym przez Gazetę Krakowską corocznym plebiscycie na Najlepszego Sportowca Ziemi Tarnowskiej 2011 roku. Na siódmym miejscu uplasował się jeszcze jeden student tarnowskiej PWSZ – Robert Wardzała, trener sekcji grapplingu AZS PWSZ Tarnów.

Głosami kibiców – Czytelników „Gazety Krakowskiej” najpopularniejszymi sportowcami regionu w roku 2011 zostali uprawiający kung-fu junior Patryk Zaucha i kierowca rajdowy Adam Gładysz. Zacięta walka o prymat trwała – jak podczas emocjonujących zawodów sportowych – do ostatniej minuty. Tuż przed północą 1 lutego organizatorzy otrzymali ostatni z aż 3640 SMS-ów! Czytelnicy nadesłali bądź doręczyli osobiście także ponad 5000 tysięcy plebiscytowych kuponów. To daje w sumie imponującą, rekordową liczbę 8640 oddanych głosów!

W kategorii seniorów prowadzącego przez dłuższy czas mistrza świata TWBA, pięściarza Dariusza Sęka dosłownie za „pięć dwunasta” zdystansował rajdowiec Adam Gładysz. Na trzecim miejscu uplasował się Jędrzej Komosiński, student II roku wychowania fizycznego, aktualny Mistrz Polski seniorów we wspinaczce na czas, rekordzista polski w biegu „na standardzie”, zawodnik sekcji wspinaczki sportowej AZS PWSZ Tarnów.

W gronie finalistów znalazł się również Robert Wardzała – judoka oraz trener sekcji grapplingu AZS PWSZ Tarnów, student II roku fizjoterapii. Zajął 7. miejsce, ex aequo z Tomaszem Zychem i Janem Ciosem.

Prezentacja laureatów, wręczenie pucharów, dyplomów i nagród miały miejsce 7 lutego w restauracji hotelu Bristol w Tarnowie.