Tak padł Rekord Polski

02-01-2012 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Jędrzej Komosiński podczas startu w zawodach z cyklu Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas zorganizowanych 2/3 września 2011 r. w chińskim Guido ustanowił nowy Rekord Polski w biegu na standardzie. Zapraszamy do obejrzenia filmu ze startu!


Jędrzej w 1/8 finału zmierzył się z trzykrotnym mistrzem świata i aktualnym rekordzistą świata Chińczykiem Qixin Zhongiem. Bieg był bardzo wyrównany, Jędrzej przegrał tylko o 0,12 sekundy. Dało mu to 5. pozycję w zawodach i nowy rekord Polski: 6.60 s.

To już jego drugi w 2011 roku sukces w ustanawianiu najlepszego w kraju wyniku. Wcześniej, w kwietniu w Mediolanie, poprawił dotychczasowy rekord 7.24, ustanowiony na zawodach Jiangyin Rock Master w 2010 r. przez Łukasza Świrka. Jędrzejowi w Mediolanie udało się pobiec 6.94 i był pierwszym Polakiem, który na zawodach międzynarodowych złamał barierę 7 sekund. W odpowiedzi w lipcu, w Chamonix, Łukasz pobiegł 6.79 s., poprawiając rekord Polski, jednak we wrześniu wynik 6.60 s. osiągnięty przez Jędrzeja, przywrócił mu tytuł rekordzisty Polski.

Warto dodać, że aktualny rekord świata wynosi 6.18 s. i został ustanowiony przez Qixin Zhonga w 2011 r. na zawodach Jiangyin Rock Master, rozgrywanych w Chinach, niedaleko Szanghaju.

Komentarze wyłączone.

Skip to content