Futsalistki w finaÅ‚ach AMP! » KU AZS Akademia Tarnowska

Futsalistki w finałach AMP!

01-25-2012 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Futsalistki AZS PWSZ Tarnów wywalczyły awans do finałów Akademickich Mistrzostw Polski. W turnieju eliminacyjnym strefy B AMP rozegranym w dniach 21-22 stycznia br. w Krakowie zajęły 8. miejsce w klasyfikacji końcowej i uzyskały prawo startu w turnieju finałowym.
W turnieju eliminacyjnym tarnowianki zostały rozlosowane do grupy B razem z drużynami AZS Politechniki Śląskiej z Gliwic, AZS AGH Kraków i Uniwersytetu Śląskiego z Katowic. W rozgrywkach grupowych zanotowały jedno zwycięstwo – z AZS UŚ Katowice 1:0, jeden remis – z AZS PŚ Gliwice 0:0 i jedną porażkę – 1:3 z AZS AGH Kraków. Studentki PWSZ z 4 punktami zajęły 2. miejsce w grupie i awansowały do II fazy turnieju.

W II fazie rozegrały pojedynek z AZS Politechniki Rzeszowskiej zakończony ostatecznie remisem 1:1 oraz pojedynek z późniejszym triumfatorem turnieju drużyną AZS PSW Biała Podlaska, który przegrały 0:6. Należy jednak zauważyć, że drużyna AZS Państwowej Wyższej Szkoły z Białej Podlaskiej nie przegrała w całym turnieju ani jednego spotkania, a większość spotkań wygrywała z dwucyfrową ilością zdobytych bramek m.in. pokonała AZS UJ 15:0 oraz AZS AGH 14:0.

W meczu 7. miejsce w turnieju futsalistki AZS PWSZ Tarnów zmierzyły się z zespołem AZS UMCS Lublin, z którym przegrały 1:3. 8. miejsce dało jednak tarnowiankom awans do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski, który odbędzie się w Warszawie. Awans do finałów uzyskały jeszcze dwa małopolskie zespoły: AZS AGH Kraków oraz AZS Uniwersytetu Pedagogicznego..