Grapplingowcy z 6 medalami!

01-24-2012 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

22 stycznia w Bochni została rozegrana XVI edycja ALMMA (Amatorska Liga MMA). Po raz pierwszy oprócz mieszanych sztuk walki, tłumnie zgromadzona widownia mogła oglądać również zmagania zawodników w formule „grappling”. Walki w tej dywizji zostały rozegrane według międzynarodowych przepisów CBJJ. Świetnie w tym turnieju zaprezentowali się przedstawiciele AZS PWSZ TARNÓW zdobywając łącznie sześć medali.

W grupie początkujących -87kg, pierwszą lokatę wywalczył Grzegorz Grochowiec pokonując w finale swojego klubowego kolegę Waldemara Padoła. Na drugim stopniu podium kat. – 73kg zaawansowani stanął Mateusz Michalik. Pierwsze miejsca zdobyli: w kat. -80kg zaawansowani, Mateusz Łopatowski, a także w kat. -87kg zaawansowani Mariusz Pieńkowski, który w walce finałowej udowodnił swoją przewagę nad Dominikiem Olszewskim, również reprezentującym barwy tarnowskich akademików.

Warto dodać, że Mateusz Łopatowski i Mariusz Pieńskowski 10 marca staną w ringu podczas I Tarnowskiej Gali Mieszanych Sztuk Walki MMA NIGHT „THE BEGINNING”, która odbędzie się w hali sportowej przy ul. Gumniskiej. „Start w niedzielnym turnieju dla tej dwójki był jednym z elementów w okresie przygotowawczym do marcowej gali, tym bardziej cieszy mnie ich postawa i forma na tym etapie przygotowań. Obydwaj bardzo ciężko pracują i jestem pewny, że zrobią wszystko aby pokazać się z jak najlepszej strony przed tarnowską publicznością” komentował Robert Wardzała, trener sekcji grapplingu.

Komentarze wyłączone.

Skip to content