Futsaliści nie zagrają w finałach AMP

02-13-2012 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Futsalistom AZS PWSZ Tarnów nie udało się wywalczyć awansu do finałów Akademickich Mistrzostw Polski. W eliminacjach strefy C, które odbyły się w Lublinie tarnowscy akademicy zajęli 6. miejsce.
Do rozgrywek eliminacji strefy C do Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn, studenci PWSZ Tarnów przystępowali rozstawieni w grupie A razem z reprezentacjami Uniwersytetu rzeszowskiego, WSSP Lublin oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tarnowianie przegrali swój pierwszy mecz z Uniwersytetem rzeszowskim 4:7 (0:2) ale wygrali pozostałe – z WSSP Lublin 4:3 (2:2) i KUL 3:2 (2:2) i awansowali do dalszych gier z drugiego miejsca.

W drugiej fazie rozgrywek reprezentacja PWSZ Tarnów rozegrała dwa spotkania – przegrane z UMCS Lublin 1:4 (1:2) oraz wygrane z PWSZ Nowy Sącz. Taki wynik oznaczał możliwość gry jedynie o miejsca 5-6. W spotkaniu z Uniwersytetem Przyrodniczym z Lublina tarnowianie przegrali 1:6 i ostatecznie zajęli 6. miejsce na 14 uczestniczących w turnieju drużyn. Awans do finałów uzyskiwały cztery pierwsze drużyny.

Klasyfikacja końcowa:

1. Krakowska Akademia
2. Uniwersytet Rzeszowski
3. AWF Kraków
4. UMCS Lublin
5. Uniwersytet Przyrodniczy Lublin
6. PWSZ Tarnów
7. Collegium Medicum UJ
8. PWSZ Nowy Sącz

Skład AZS PWSZ Tarnów:
Adamowski Dominik, Barszcz Artur, Barwacz Dariusz, Barwacz Marcin, Cabała Dominik, Jamróg Łukasz, Mistak Mateusz, Nowak Artur, Piszczek Rafał, Soja Mateusz, Starzec Jarosław, Wilk Kamil

Trener: mgr Krzysztof Tomalski