Jędrzej obronił tytuł Mistrza Polski!

06-06-2012 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Sukcesem reprezentantów tarnowskich klubów wspinaczkowych zakończyły się Mistrzostwa Polski seniorów we wspinaczce sportowej na czas zorganizowane 1 czerwca na tarnowskim rynku na 12 metrowej ścianie w trudnych warunkach atmosferycznych. Wśród kobiet, pod nieobecność Edyty Ropek, zwyciężyła Kludia Buczek z Tarnovii, zaś wśród mężczyzn nie miał sobie równych Jędrzej Komosiński z AZS PWSZ Tarnów.


Rywalizacja pań zapowiadała się niezwykle ciekawie, ze względu na brak na liście startowej Edyty Ropek, która w długim cyklu treningowym buduje formę, której szczyt ma przypadać na wrześniowe Mistrzostwa Świata. Ostatecznie tytuł mistrzowski po raz pierwszy w karierze wywalczyła Klaudia Buczek/MKS Tarnovia, która w finale pokonała Monikę Prokopiuk z lubelskiej Skarpy. Miejsce trzecie zajęła Aleksandra Rudzińska, która w małym finale zwyciężyła swoją siostrę Małgorzatę (obie Skarpa Lublin). Bardzo dobre szóste miejsce zajęła zawodniczka AZS PWSZ Tarnów Agnieszka Szepielak, która w fazie pucharowej przegrała z Moniką Prokopiuk. 7. pozycję wywalczyła Izabela Janis (Pałac Młodzieży Tarnów).

Zobacz galerię z Mistrzostw Polski >>>

Wśród panów tytułu mistrzowskiego bronił Jędrzej Komosiński reprezentujący KU AZS PWSZ Tarnów. Po eliminacjach Jędrzej był dopiero 5., co nie nastrajało optymistycznie. Analiza drabinki pokazywała, że jeżeli Jędrzej i Łukasz – przy wygranych biegach w 1/8 i ¼ finału – spotkają się w półfinale, dojdzie do przedwczesnej eliminacji aktualnie dwóch najszybszych polskich zawodników Pucharu Świata. Jeden z nich będzie walczył o złoto, drugi „tylko” o brąz. Obronną ręką z tej sytuacji wyszedł Jędrzej, wchodząc do „dużego finału” , gdzie zmierzył się z Jakubem Ginsztem (AKW Kotłownia). Zawodnik tarnowskich akademików pewnie pokonał Jakuba, zdobywając swój kolejny złoty medal Mistrzostw Polski i jednocześnie rewanżując się za przegraną w finale Akademickich Mistrzostw Polski we Wrocławiu. W biegu o brąz Łukasz Świrk zdecydowanie wygrał z juniorem Michałem Lewickim (Pałac Młodzieży Tarnów), który był chyba największą niespodzianką zawodów. Do fazy pucharowej awansowali również zawodnicy Pałacu Młodzieży Tarnów Marcin Dzieński (ostatecznie 6. miejsce) i Jacek Kaczanowski (miejsce 9.) oraz drugi z tarnowskich akademików Mochał Barnaś (12. pozycja).

Jędrzej tak komentował swój start: „w tym roku do zawodów przystąpiłem jako obrońca tytułu; jest to pewnego rodzaju wyzwanie ale i duże obciążenie psychiczne. Z jednej strony motywowało mnie to, z drugiej czułem jednak presję. Co będzie, jak nie wygram? Na szczęście w tym roku nie muszę sobie odpowiadać na to pytanie. Sukces cieszy tym bardziej, że znów udało mi się pokonać Łukasza Świrka, zdobywcę Pucharu Świata w 2011 r. W roku poprzednim spotkaliśmy się w biegu finałowym i – tak jak w tym roku – to ja okazałem się lepszy. Niestety, nie mogę zbyt długo świętować. Już wkrótce czekają mnie kolejne starty w Pucharze Polski: w następnym tygodniu w Wadowicach, a za dwa w Tarnowie na ścianie w hali TOSiR-u. Po zawodach na w Tarnowie zacznę długi i ciężki okres startów w zawodach międzynarodowych, dlatego w najbliższych tygodniach skupię się na treningach i szlifowaniu formy.”

Zdjęcia: Krzysztof Łukasiński/klqmedia.com

Komentarze wyłączone.

Skip to content