Futsaliści w finale MLA!

12-28-2011 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Futsaliści AZS PWSZ Tarnów awansowali do finału play-off Małopolskiej Ligi Akademickiej czyli rozgrywek ligowych organizowanych przez AZS Kraków dla uczelni wyższych Małopolski! W półfinale Ligi studenci tarnowskiej PWSZ zmierzyli się z drużyną AZS Krakowskiej Akademii. W pierwszym spotkaniu wygrali 3:1, a w rewanżu przegrali 5:6, jednak dzięki lepszemu bilansowi bramek, to tarnowianie awansowali do finału.

W walce o złoty medal i tytuł Mistrza Małopolskiej Ligi Akademickiej tarnowscy studenci zmierzą się z drużyną AZS AWF Kraków. O trzecie miejsce walczyć będą drużyny AZS Colledium Medicum UJ i AZS Krakowskiej Akademii. Spotkania finałowe odbędą się 4 stycznia 2012 r. w Krakowie. Przypomnijmy, że dla futsalistów Liga Akademicka to pierwszy etap walki o prawo do startu w eliminacjach strefy C Akademickich Mistrzostw Polski. Awans do strefy uzyska jedynie 5 małopolskich uczelni wyższych.

Krzysztof Tomalski (trener): wywalczyliśmy awans do finału, ale nie przyszło nam to łatwo. Chłopcy świetnie zagrali pierwszy mecz. Wygraliśmy 3:1 i cały czas kontrolowaliśmy sytuację. Drużyna grała mądrze taktycznie i w zasadzie zrealizowała wszystkie moje założenia taktyczne. W rewanżu emocje już wzięły górę. Było bardzo nerwowo do samego końca. Wystarczy wspomnieć, że na kilkanaście sekund przez upływem czasu awarii uległ elektroniczny system pomiaru czasu i sędziowie podjęli decyzję o pomiarze ręcznym, który przecież nie jest tak dokładny, a w futsalu wystarczy 15 sekund i może stać się wszystko. Udało się jednak „dowieźć” korzystny dla nas wynik i teraz mamy szansę na olbrzymi sukces sportowy – wygranie Małopolskiej Ligi Akademickiej!

Komentarze wyłączone.

Skip to content