Futsaliści Wicemistrzami MLA!

01-11-2012 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Futsaliści AZS PWSZ Tarnów zostali wicemistrzami Małopolskiej Ligi Akademickiej. W pojedynku finałowym ulegli 6:5 zespołowi AZS AWF Kraków. Studenci tarnowskiej PWSZ bardzo źle rozpoczęli spotkanie, gdyż po kilku minutach gry przegrywali już 4:0. Na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 4:2 dla zespołu krakowskiego, ale ambitna i twarda gra pozwoliła tarnowianom doprowadzić do remisu 4:4 i liczyć na rozstrzygnięcie walki o tytuł rzutami karnymi.

Niestety na czterdzieści sekund przed zakończeniem spotkania AZS AWF Kraków zdobył szóstą – zwycięską bramkę.

Krzysztof Tomalski – trener: największy wpływ na wynik końcowy miały pierwsze minuty meczu, kiedy to po błędach własnych szybko straciliśmy cztery bramki, nie zdobywając żadnej, mimo, że mieliśmy podyktowane dwa rzuty karne. Chłopcy gonili wynik i udało się doprowadzić do remisu, ale brakło nieco szczęścia w końcówce. Mimo to dziękuję im za ambitną walkę i do końca wiarę w zwycięstwo. Najważniejsze, że po raz trzeci z rzędu stajemy „na pudle” Małopolskiej Ligi Akademickiej i mamy zapewniony awans do eliminacji strefy C Akademickich Mistrzostw Polski.

AZS PWSZ Tarnów:
Rafał Piszczek, Maciej Pochroń, Dominik Adamowski, Dominik Cabała (4 bramki), Łukasz Jamróg, Dariusz Barwacz, Marcin Barwacz, Artur Nowak, Artur Barszcz,
Kamil Wilk (1 bramka), Mateusz Miśtak.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku akademickim futsaliści AZS PWSZ Tarnów również wywalczyli wicemistrzostwo Ligi, uzyskując awans do eliminacji i wreszcie finałów Akademickich Mistrzostw Polski, z których przywieźli srebrny medal w typach uczelni.

Kolejność końcowa rozgrywek futsalu w ramach Małopolskiej Ligi Akademickiej 2011/2012, zespoły które uzyskały awans do eliminacji strefowych: