Z KrakowskÄ… AkademiÄ… na remis » KU AZS Akademia Tarnowska

Z KrakowskÄ… AkademiÄ… na remis

12-22-2011 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

W poniedziałek 19 grudnia ostatnie spotkania w ramach rundy zasadniczej Małopolskiej Ligi Akademickiej rozegrały drużyny siatkarek i siatkarzy AZS PWSZ Tarnów. Obie drużyny walczyły na wyjeździe z zespołami AZS Krakowskiej Akademii. Pojedynek tarnowsko-krakowski zakończył się remisem.

Zobacz galerię z meczów siatkarskich w sezonie 2011/2012 >>>

Jako pierwsi na parkiet wyszli mężczyźni, którzy aby awansować do fazy play-off potrzebowali wywalczyć na krakowskim parkiecie minimum jednego seta. Zadanie było trudne gdyż zdecydowanym faworytem meczu byli zawodnicy AZS Krakowskiej Akademii, którzy na co dzień występują w pierwszoligowej Wandzie Kraków. Mający wyraźną przewagę doświadczenia i warunków fizycznych krakowianie od początku przeważali obejmując szybko w pierwszym secie prowadzenie 12:4. Zawodnicy AZS PWSZ Tarnów nie mając nic do stracenia próbowali udanymi pojedynczymi zagraniami odrabiać straty, co momentami przynosiło skutek. Gospodarze byli jednak zdecydowanie lepsi i pierwszego seta wygrali pewnie 25:15. W drugiej partii obraz gry był w zasadzie identyczny. Krakowska Akademia ponownie szybko objęła wysokie prowadzenie 14:5 i w dalszej części mogła spokojnie kontrolować wynik zwyciężając ostatecznie 25:13 i tym samym cały mecz 2:0. Porażka ta spowodowała, że siatkarze AZS PWSZ Tarnów zajęli 5. miejsce w swojej grupie i na wiosnę rywalizować będą już jedynie o 9. miejsce w Lidze.

Mężczyźni:
AZS Krakowska Akademia – AZS PWSZ Tarnów 2:0 (25:15, 25:13)

Po porażce mężczyzn trener Jan Salamon liczył na rewanż w wykonaniu pań. Początek spotkania ułożył się bardzo dobrze dla studentek tarnowskiej PWSZ, które objęły prowadzenie 7:1. Krakowianki walczące o 3. miejsce w tabeli bezpośrednio z zawodniczkami AZS PWSZ, nie dały jednak za wygraną i systematycznie odrabiały straty doprowadzając do remisu przy stanie 16:16. Gdy wydawało się, że kibiców czeka nerwowa końcówka, trzy punkty bezpośrednio z zagrywki dla AZS PWSZ Tarnów zdobyła Anna Kloch. W efekcie zespół tarnowski odzyskał prowadzenie i utrzymał je do końca seta zwyciężając ostatecznie 25:21. W drugiej partii początek również należał do naszych zawodniczek, które prowadziły już 6:3. Ponownie jednak gospodynie odrobiły straty i od wyniku 6:6 na parkiecie toczyła się walka niemal punkt za punkt. Tak było do stanu 13:12 dla tarnowianek. Od tego momentu Krakowska Akademia zdobyła aż 13(!!!) punktów z rzędu tym samym wygrywając seta 25:13 i doprowadzając do tie-breaka. W nim początek przebiegał według dobrze znanego z poprzednich setów scenariusza, czyli AZS PWSZ Tarnów szybko wypracowywała kilkupunktową przewagę, którą później Krakowska Akademia odrabiała. Od stanu 6:6 serią punktów ponownie popisały się jednak zawodniczki z Tarnowa, które wyszły na prowadzenie 9:6 i nie oddały go już do samego końca. Ostatecznie tarnowianki zwyciężyły 15:10 i dzięki tej wygranej zapewniły sobie 3. miejsce w grupie. W fazie play-off siatkarki AZS PWSZ Tarnów zmierzą się więc z zespołem AZS Politechniki Krakowskiej.