Ponownie dziesiÄ…te miejsce w MaÅ‚opolsce » KU AZS Akademia Tarnowska

Ponownie dziesiąte miejsce w Małopolsce

11-06-2013 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

W Lublinie podczas Gali Sportu Akademickiego podsumowano rywalizację sportową uczelni wyższych w ramach Akademickich Mistrzostw Polski, natomiast tydzień później wyniki akademickiej rywalizacji sportowej podsumowało środowisko małopolskie.

W Krakowie w trakcie uroczystej Gali MaÅ‚opolskiego Sportu Akademickiego zorganizowanej przez AZS Kraków ogÅ‚oszono wyniki klasyfikacji generalnej w ramach Akademickich Mistrzostw MaÅ‚opolski (dawna MaÅ‚opolska Liga Akademicka). Po zsumowaniu punktów uzyskanych przez maÅ‚opolskie uczelnie wyższe w 32 dyscyplinach, okazaÅ‚o siÄ™, że Klub Uczelniany AZS PWSZ w Tarnowie zajÄ…Å‚ 10. miejsce – najwyższe spoÅ›ród klubów akademickich dziaÅ‚ajÄ…cych przy uczelniach wyższych spoza Krakowa. Miejsce pierwsze zajÄ…Å‚ AZS AGH Kraków, drugie AZS AWF Kraków, a trzecie – AZS UJ Kraków. PamiÄ…tkowy puchar odebraÅ‚ w imieniu tarnowskich akademików Prezes Jan Salamon.

Podczas Gali świętowano również jubileusz 60-lecia funkcjonowania w systemie szkolnictwa wyższego jednostki jaką jest Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Okolicznościowymi medalami 60-lecia SWFiS zostali uhonorowani m.in. przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w osobach Kazimierza Mroza (Kierownika Studium Wychowania Fizycznego PWSZ w Tarnowie) oraz Przemysława Markowicza (wieloletniego pracownika SWF).

Tarnowscy studenci zgromadzili w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Małopolski 75 punktów, startując w dyscyplinach takich jak: futsal mężczyzn, piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, koszykówka mężczyzn, judo, siatkówka plażowa oraz wspinaczka. Największym sukcesem było niewątpliwie drugie miejsce siatkarek, które niespodziewanie pokonały drużynę AZS AWF Kraków i dopiero w finale uległy zespołowi AZS AGH Kraków. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęły, po raz drugi z rzędu, wspinające się panie.

Tarnowscy akademicy wyprzedzili AZS PWSZ Nowy Sącz, AZS WSZiB Kraków, AZS ASP Kraków i AZS PWSZ Oświęcim. Pozostałe tarnowskie uczelnie wyższe nie biorą udziału w zmaganiach Akademickich Mistrzostw Małopolski.

Zobacz galeriÄ™ z wydarzenia >>>

Jan Salamon Prezes AZS PWSZ Tarnów: ponownie zajęliśmy 10. miejsce wśród klubów uczelnianych uczelni małopolskich i po raz kolejny trzeba zastrzec, że miejsce nie jest odzwierciedleniem naszego potencjału sportowego. Niestety ze względów ekonomicznych, bierzemy w zasadzie udział jedynie w tych dyscyplinach, w których zmagania środowiskowe dają prawo do startu w półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski. Wyjątki robimy jedynie dla dyscyplin w których mamy szansę wywalczyć miejsce na podium. Nie jest to łatwe, gdyż środowisko małopolskie prezentuje bardzo wysoki poziom sportowy. Najlepszym przykładem są nasi futsaliści, którzy wywalczyli tytuł Akademickich Mistrzów Polski. W rozgrywkach środowiskowych zajęli oni dopiero 5. miejsce, ostatnie dające prawo do gry w półfinałach Mistrzostw Polski! Dlatego gra siatkarek w finale ligi środowiskowej była dla nas bardzo dużą radością. Gratuluję jednak wszystkim naszym studentom i trenerom – to dzięki ich wysiłkowi i ambicji możemy z powodzeniem rywalizować z uczelniami małopolskimi.