Czwarty raz z rzędu podium Akademickich Mistrzostw Polski

10-25-2013 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie po raz czwarty z rzędu została sklasyfikowana na trzecim miejscu w klasyfikacji typów uczelni (pwsz) w ramach podsumowania rywalizacji sportowej Akademickich Mistrzostw Polski. W klasyfikacji generalnej tarnowska PWSZ zaliczyła awans o jedną pozycję, zajmując wśród 179 uczelni wyższych 44. miejsce.


Pamiątkowy puchar, brązowy medal oraz okazjonalny dyplom odebrali w Lublinie podczas Gali Sportu Akademiciego, z rąk Minister Sportu i Turystyki Joanny Muchy, przedstawiciele Prezydium Zarządu Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Tarnowie: Prezes Jan Salamon, Wiceprezes Przemysław Markowicz oraz Sekretarz Wojciech Nowak. W trakcie lubelskiej Gali zainaugurowano również nowy sportowy rok akademicki oraz świętowano obchody jubileuszu 90-lecia AZS Lublin.

Pamiątkowe trofea przedstawiciele Prezydium Klubu Uczelnianego przekazali Rektorowi PWSZ w Tarnowie prof. dr. hab. Stanisławowi Komornickiemu w dniu 25 października, dziękując mu jednocześnie za wspieranie sportu akademickiego.

Galeria zdjęć z wydarzenia >>>

PWSZ w Tarnowie po raz trzeci z rzędu stanęła na najniższym stopniu podium w klasyfikacji typów uczelni. Studenci tarnowskiej PWSZ wywalczyli łącznie 686,5 punktu i pozwolili się wyprzedzić jedynie Państwowym Wyższym Szkołom Zawodowym z Leszna (1101,5 p.) oraz z Nysy (818 p.). Tarnowscy studenci wystartowali łącznie w 18 konkurencjach. Co ciekawe tarnowscy akademicy zdobyli średnio, w przeliczeniu na jedną konkurencję 38,1 p. Ich rywale z Leszna zdobyli ich 33,3, a żacy z Nysy tylko 31,4 p.

W klasyfikacji generalnej PWSZ w Tarnowie wyprzedziła m.in. Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie oraz Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie. Tarnowskie uczelnie wyższe reprezentowała jedynie PWSZ.

Największym sukcesem tarnowskich studentów, trenujących na co dzień w sekcjach sportowych AZS PWSZ Tarnów, był z pewnością złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski zdobyty przez futsalistów. Był to pierwszy medal zdobyty w sporcie zespołowym w klasyfikacji generalnej i do tego od razu złoty. Medale w swoim typie zdobyli biegacze przełajowi (złoty medal). Pierwsi w klasyfikacji typu pwsz byli również wspinacze (zarówno kobiety jak i mężczyźni) oraz piłkarze ręczni, którym brakło jednej bramki aby awansować do finałów krajowych, panie startujące w biegach przełajowych były w swoim typie drugie.

Jan Salamon Prezes KU AZS PWSZ Tarnów: zrealizowaliśmy zakładany na początku roku plan – utrzymaliśmy miejsce medalowe w klasyfikacji typów uczelni, a w klasyfikacji generalnej nawet poprawiliśmy się o jedną pozycję. Bardzo nas to cieszy, gdyż poziom sportu akademickiego rośnie w sposób zauważalny z roku na rok! Z powodzeniem rywalizujemy z dużymi uczelniami akademickimi, wyprzedzamy akademie wychowania fizycznego – to jest naprawdę olbrzymi sukces i powód do zadowolenia. Wszyscy nas pytają kiedy w końcu zanotujemy awans w swojej kategorii. Odpowiadam – jesteśmy konsekwentni w swoich działaniach, stawiamy na jakość a nie ilość. Proszę zwrócić uwagę, że wystartowaliśmy tylko w 18 konkurencjach, a nasi rywale z Leszna i Nysy odpowiednio w 33 i 26. Nasza średnia zdobycz punktowa jest większa niż akademików z Leszna i Nysy. Startujemy po prostu w tych dyscyplinach w których jesteśmy w stanie przygotować na odpowiednim poziomie naszych reprezentantów. Nie gonimy za punktami, cenimy przede wszystkim wynik sportowy realizując naszą misję. Nie byłoby to możliwe gdyby nie olbrzymia przychylność Władz Uczelni z Rektorem prof. dr. hab. Stanisławem Komornickim na czele, Pan Rektor jest znany ze swoich sportowych zamiłowań i rozumie potrzebę realizowania pasji i rozwoju studentów również przez sport. Podziękować należy również naszemu klubowemu sponsorowi, współpraca z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem S.A. jest bardzo dobra i pozwala nam rozwijać studenckie sportowe talenty w sekcjach wyczynowych. Na koniec chciałbym podziękować i pogratulować także trenerom, ale przede wszystkim studentom, gdyż to głównie ich zasługa. Bez ich wysiłku nie byłoby tego sukcesu!

Ostateczna klasyfikacja Akademickich Mistrzostw Polski 2012/2013

Wyższe szkoły zawodowe:

1. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Leszno
2. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Nysa
3. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Tarnów

Klasyfikacja ogólna (łącznie sklasyfikowano 179 uczelni wyższych):

1. AGH Kraków
2. Uniwersytet Warszawski
3. UAM Poznań
11. Uniwersytet Jagielloński
19. Uniwersytet Ekonomiczny Kraków
21. AWF Kraków
27. Politechnika Krakowska
44. PWSZ w Tarnowie
57. Uniwersytet Rolniczy Kraków
60. Krakowska Akademia
67. Uniwersytet Pedagogiczny Kraków
76. PWSZ Krosno
78. Collegium Medicum UJ
111. PWSZ Nowy Sącz
139. PWSZ Tarnobrzeg
164. PWSZ Oświęcim

Komentarze wyłączone.

Skip to content