Z szansami na medal

07-11-2014 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Kamil Knapik to niespełna 17-letni lekkoatleta trenujący w Klubie Uczelnianym PWSZ w Tarnowie. Od początku tego sezonu trudno zliczyć jego kolejne rekordy życiowe. Podopieczny trenera Jarosława Wałaszka w miniony weekend w Białej Podlaskiej zdobył puchar dla najlepszego sprintera Mityngu w kat. juniorów.

Kamil wygrał bieg na 110m ppł wyrównując rekord życiowy 14.91s oraz ustanawiając nowy w biegu na 200m 23,41s. Zawodnik jest aktualnym Mistrzem Województwa Małopolskiego w biegu na 400m ppł i 110m ppł, członkiem Kadry B z ogromnymi szansami na powołanie do Kadry Narodowej Juniorów.

Galeria zdjęć z Mityngu >>>

Obecnie zawodnik przebywa wraz ze swoim trenerem i koleżanką klubową Magdaleną Żurowską na obozie szkoleniowym w Puławach, przygotowując się do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która w dniach 12-16 lipca br. odbędzie się we Wrocławiu.

Warto podkreślić, że tarnowianin jest jednym z kandydatów do złotego medalu na swoim koronnym dystansie 400m ppł. Zawodnik może się obecnie pochwalić drugim rezultatem w Polsce – 53,75s. Kamil planuje również start w biegu na 110m przez płotki.

Z kolei Magdalena Żurowska, przewiduje podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży start na dłuższym dystansie płotkarskim, posiada bowiem szanse na awans do finału A i tam chce walczyć o jak najwyższą lokatę.

Kamil Knapik jest kolejnym wychowankiem trenera Jarosława Wałaszka, który ma szansę spełnić marzenia zdobywając medal Olimpiady Młodzieży. W ubiegłym roku podwójnym srebrnym medalistą został jego klubowy kolega Damian Tarczoń, w skoku w dal i trójskoku.

Otoczenie opieką sponsorską młodego płotkarza, to kolejna trafiona decyzja Grupy Azoty. Trzymamy kciuki za Kamila i Magdę i życzymy im powodzenia podczas startów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która rozpocznie się już niedługo we Wrocławiu.

Komentarze wyłączone.

Skip to content