Wyniki Otwartych Mistrzostw ANS w Tarnowie w pływaniu

05-29-2023 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

18 maja na pływalni Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie w ramach Jubileuszu 25 lat ANS zostały przeprowadzone Otwarte Akademickie Mistrzostwa Tarnowa w pływaniu zorganizowane przez AZS ANS Tarnów oraz Katedrę Wychowania Fizycznego.

W zawodach brały udział tarnowskie szkoły średnie: I Liceum Ogólnokształcące, III Liceum Ogólnokształcące, IV Liceum Ogólnokształcące, VII Liceum Ogólnokształcące, XVI Liceum Ogólnokształcące, XXI Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych oraz studenci tarnowskiej ANS.

Rywalizacje odbywały się na dystansach 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem klasycznym, 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem motylkowym. Rozegrane zostały również biegi sztafetowe na dystansie 4×50 m stylem dowolnym MIX (2 kobiety, 2 mężczyzn). Zawodnicy mogli wystartować w dwóch konkurencjach indywidualnych oraz sztafecie. Wśród startujących zostali wyłonieni najlepsi zawodnicy Mistrzostw.

W klasyfikacji szkół średnich najlepszymi zawodnikami byli:
Amelia Marek, uczennica VII Liceum Ogólnokształcącego
Igor Szczerba, uczeń IV Liceum Ogólnokształcącego

Wśród studentów najlepsi okazali się:
Karolina Schab, studentka V roku Fizjoterapii
Wiktor Ruciński, student II roku Wzornictwa

Organizatorem głównym zawodów była mgr Anita Ziemba z Katedry Wychowania Fizycznego ANS w Tarnowie.

Pełny protokół z MIstrzostw (PDF)

Wyniki

•50 m stylem dowolnym kobiet

Szkoły Wyższe:
1 Karolina Schab ANS Fizjoterapia IV rok (AZS) 33,15
2 Natalia Postawa ANS Fizjoterapia I rok (AZS) 37,02
3 Agnieszka Pławecka ANS WF MGR I rok 42,61

Szkoły Średnie:
1 Patrycja Szczerba I LO 30,88
2 Anna Wiejaczka IV LO 34,92
3 Emilia Sowa IV LO 35,79

50 m stylem dowolnym mężczyzn

Szkoły Wyższe:
1 Michał Patrzałek ANS Mechatronika III rok 28,25
2 Mateusz Cieślak ANS WF I rok 30,92
3 Adrian Moździerz ANS WF MGR I rok 31,1

Szkoły Średnie:
1 Mikołaj Jurkiewicz IV LO 27,53
2 Igor Sobiechowski III LO 28,65
3 Nataniel Stawarz I LO 29,77

50 m stylem klasycznym kobiet

Szkoły Wyższe:
1 Natalia Martraj ANS WF I rok 53,69
2 Agnieszka Śpiewak ANS WF MGR I rok 59,65

Szkoły Średnie:
1 Amelia Marek LO 33,42
2 Natalia Gicała III LO 44,2
3 Aleksandra Worwa IV LO 45,51

50 m stylem klasycznym mężczyzn

Szkoły Wyższe:
1 Wiktor Ruciński ANS Wzornictwo II rok (AZS) 31,74
2 Wojciech Rubacha ANS Informatyka I rok 42,27
3 Mateusz Cieślak ANS WF I rok 46,98

Szkoły Średnie:
1 Igor Szczerba IV LO 33,08
2 Przemysław Kozioł IV LO 41,58
3 Miłosz Schab XVI LO 43,22

50 m stylem grzbietowym mężczyzn

Szkoły Wyższe:
1 Krzysztof Skała ANS Fizjoterapia IV rok (AZS) 32,08
2 Wiktor Ruciński ANS Wzornictwo II rok (AZS) 32,71
3 Jakub Szaraj ANS Informatyka rok 83,38

Szkoły Średnie:
1 Przemysław Kozioł IV LO 36,04
2 Maciej Grzebyk ZSME 36,1
3 Bartosz Gdowski IV LO 40,79

50 m stylem motylkowym kobiet

Szkoły Wyższe:
1 Karolina Schab ANS Fizjoterapia (AZS) 39,5
2 Natalia Postawa ANS Fizjoterapia I rok (AZS) 39,99
3 Agnieszka Pławecka ANS WF MGR I rok 50,38

Szkoły Średnie:
1 Amelia Marek 29
2 Patrycja Smoleń III LO 33,34
3 Daria Damian XVI LO 46,63

50 m stylem motylkowym mężczyzn

Szkoły Wyższe:
1 Krzysztof Skała ANS Fizjoterapia IV rok (AZS) 30,55
2 Michał Patrzałek ANS Mechatronika III rok 33,05
3 Adrian Moździerz ANS WF MGR I rok 35,5

Szkoły Średnie:
1 Igor Szczerba IV LO 28,37
2 Igor Sobiechowski III LO 31,11
3 Maciej Grzebyk ZSME 40,05

Komentarze wyłączone.

Skip to content