Akademiccy Mistrzowie Tarnowa we wspinaczce wyÅ‚onieni! » KU AZS Akademia Tarnowska

Akademiccy Mistrzowie Tarnowa we wspinaczce wyłonieni!

05-23-2023 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Już po raz 9. tarnowscy studenci rywalizowali o tytuł Akademickich Mistrzów Tarnowa we wspinaczce na czas. Tegoroczne Mistrzostwa zostały zorganizowane z okazji Jubileuszu 25-lecia Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie przez Klub Uczelniany AZS ANS Tarnów oraz Katedrę Wychowania Fizycznego.

Studenci rywalizowali w zawodach na czas, w formacie klasycznym czyli na dwóch drogach wspinaczkowych, których przebiegu wcześniej nie znali. W wyniku eliminacji wyłoniono cztery najszybsze studentki i czterech najszybszych studentów, którzy rywalizowali w systemie pucharowym. Po biegach finałowych obfitujących w emocje i sportową rywalizację, poznaliśmy tegorocznych medalistów:

klasyfikacja kobiet:

1. Ewelina Nytko
2. Daria Tkachova
3. Joanna Sikora
4. Agnieszka Cybulska

klasyfikacja mężczyzn:

1. Mateusz Jasiak
2. Kamil Sowa
3. Dawid Kawula
4. Oliwer Kucharzyk

Organizatorem zawodów i sędzią głównym był mgr Marcin Bibro.