Wielki sukces w Pucharze Świata !

12-03-2009 przez admin Zostaw odpowiedź »


od lewej: J. Pociecha, J. KomosińskiW I edycji Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas, zorganizowanej 18 kwietnia 2009 r. na sztucznej ścianie hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w zmaganiach na drogach przygotowanych przez organizatorów wzięli udział najlepsi zawodnicy i zawodniczki z całego świata.

W rywalizacji mężczyzn, najlepszy wynik spośród reprezentantów Polski osiągnął Jędrzej Komosiński – student II roku fizjoterapii, reprezentujący barwy Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Tarnowie. Po biegach eliminacyjnych zajmował on 9. pozycję i rywalizację w systemie pucharowym rozpoczął od biegów z Maksimem Osipovem (Ukraina), którego pokonał ze sporą przewagą. Niestety, układ rozstawień spowodował, że Jędrzej w następnym biegu spotkał się z Sergeyem Sinitsynem (Rosja), późniejszym zwycięzcą zawodów. Bardzo dobra suma czasów uzyskana przez wspinacza AZS PWSZ Tarnów, mimo, iż okazała się drugim w kolejności rezultatem w tej fazie Pucharu, nie wystarczyła do pokonania Rosjanina. Ostatecznie Jędrzej Komosiński zajął bardzo dobre, wysokie 5. miejsce. Pozostali reprezentanci Polski zajęli dalsze pozycje: 7. był Jakub Pociecha (Oblak Tarnów), 8. Tomasz Oleksy (MKS Tarnovia), 9. Łukasz Świrk (SMG Lublin).

Bardzo dobry start zanotował również student I roku elektroniki i telekomunikacji tarnowskiej PWSZ – Maciej Kalita, startujący na co dzień jako zawodnik MKS Tarnovia. Po dobrych biegach kwalifikacyjnych, przegrał w pierwszym etapie fazy pucharowej ze swoim trenerem – Tomaszem Oleksym, i ostatecznie zajął 12. miejsce.

Oficjalne wyniki zawodów >>>

Bardzo dobre przygotowanie do zawodów (trener – Marcin Bibro) Jędrzej potwierdził 19 kwietnia podczas nieoficjalnego treningu mistrzów (będącego jednocześnie próbą bicia rekordu ściany) uzyskując trzecie czasy na obu drogach.

Trening Mistrzów:

1 droga

1. SINITSYN Sergey (8.45 s.)
2. ABDRAKHMANOV Sergey (8.50 s.)
3. KOMOSINSKI Jędrzej (8.55 s.)

2 droga

1. SINITSYN Sergey (8.00 s.)
2. STYENKOVYY Maksym (8.90 s.)
3. KOMOSINSKI Jędrzej (9.09 s.)

Warto dodać, że wśród kobiet drugie miejsce zajęła Edyta Ropek – absolwentka kierunku ochrona środowiska tarnowskiej PWSZ!

Gratulujemy naszym studentom i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach sportowych – we włoskim Trento w kolejnej edycji Pucharu Świata oraz 9 maja w Mistrzostwach Polski seniorów we wspinaczce na czas, które odbędą się na tarnowskim Rynku!

Maciej Kalita oraz Jędrzej Komosiński pobierają stypendium sportowe ufundowane przez Gminę Miasta Tarnowa.

Komentarze wyłączone.