Wielki sukces w Pucharze Świata !

12-03-2009 przez admin Zostaw odpowiedź »


od lewej: J. Pociecha, J. KomosińskiW I edycji Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas, zorganizowanej 18 kwietnia 2009 r. na sztucznej ścianie hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w zmaganiach na drogach przygotowanych przez organizatorów wzięli udział najlepsi zawodnicy i zawodniczki z całego świata.

W rywalizacji mężczyzn, najlepszy wynik spośród reprezentantów Polski osiągnął Jędrzej Komosiński – student II roku fizjoterapii, reprezentujący barwy Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Tarnowie. Po biegach eliminacyjnych zajmował on 9. pozycję i rywalizację w systemie pucharowym rozpoczął od biegów z Maksimem Osipovem (Ukraina), którego pokonał ze sporą przewagą. Niestety, układ rozstawień spowodował, że Jędrzej w następnym biegu spotkał się z Sergeyem Sinitsynem (Rosja), późniejszym zwycięzcą zawodów. Bardzo dobra suma czasów uzyskana przez wspinacza AZS PWSZ Tarnów, mimo, iż okazała się drugim w kolejności rezultatem w tej fazie Pucharu, nie wystarczyła do pokonania Rosjanina. Ostatecznie Jędrzej Komosiński zajął bardzo dobre, wysokie 5. miejsce. Pozostali reprezentanci Polski zajęli dalsze pozycje: 7. był Jakub Pociecha (Oblak Tarnów), 8. Tomasz Oleksy (MKS Tarnovia), 9. Łukasz Świrk (SMG Lublin).

Bardzo dobry start zanotował również student I roku elektroniki i telekomunikacji tarnowskiej PWSZ – Maciej Kalita, startujący na co dzień jako zawodnik MKS Tarnovia. Po dobrych biegach kwalifikacyjnych, przegrał w pierwszym etapie fazy pucharowej ze swoim trenerem – Tomaszem Oleksym, i ostatecznie zajął 12. miejsce.

Oficjalne wyniki zawodów >>>

Bardzo dobre przygotowanie do zawodów (trener – Marcin Bibro) Jędrzej potwierdził 19 kwietnia podczas nieoficjalnego treningu mistrzów (będącego jednocześnie próbą bicia rekordu ściany) uzyskując trzecie czasy na obu drogach.

Trening Mistrzów:

1 droga

1. SINITSYN Sergey (8.45 s.)
2. ABDRAKHMANOV Sergey (8.50 s.)
3. KOMOSINSKI Jędrzej (8.55 s.)

2 droga

1. SINITSYN Sergey (8.00 s.)
2. STYENKOVYY Maksym (8.90 s.)
3. KOMOSINSKI Jędrzej (9.09 s.)

Warto dodać, że wśród kobiet drugie miejsce zajęła Edyta Ropek – absolwentka kierunku ochrona środowiska tarnowskiej PWSZ!

Gratulujemy naszym studentom i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach sportowych – we włoskim Trento w kolejnej edycji Pucharu Świata oraz 9 maja w Mistrzostwach Polski seniorów we wspinaczce na czas, które odbędą się na tarnowskim Rynku!

Maciej Kalita oraz Jędrzej Komosiński pobierają stypendium sportowe ufundowane przez Gminę Miasta Tarnowa.

Komentarze wyłączone.

Skip to content