Medale Mistrzostw Polski dla studentów PWSZ!

12-03-2009 przez admin Zostaw odpowiedź »


Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie osiągają medalowe pozycje nie tylko w sporcie akademickim. Weekend 9 – 10 maja przyniósł wspaniałe wyniki w Mistrzostwach Polski w dwóch dyscyplinach: wspinaczce sportowej i judo.

od lewej: E. Ropek, J. Komosiński, J. Pociecha, M. BarnaśW Mistrzostwach Polski Seniorów we Wspinaczce Sportowej na czas zorganizowanych na tarnowskim Rynku w sobotę 9 maja startowało trzech studentów PWSZ. Michał Barnaś (wychowanie fizyczne) i Jędrzej Komosiński (fizjoterapia) reprezentowali barwy KU AZS PWSZ w Tarnowie a Maciej Kalita (elektronika i telekomunikacja) – Tarnovii. Już po pierwszych biegach eliminacyjnych wiadomo było, że drogi przygotowane przez organizatorów są szybkie dzięki swojej prostocie, co oznaczało, że najmniejszy błąd wyeliminuje zawodników z walki o medalowe pozycje.

Do fazy pucharowej Mistrzostw awansowali Maciej Kalita i Jędrzej Komosiński, Michał Barnaś zajął dobre 10. miejsce lecz musiał zakończył udział w zmaganiach sportowych.

Jędrzej Komosiński w ćwierćfinale pokonał Rafała Mudę a Maciej Kalita wygrał z Marcinem Dzieńskim /Pałac Młodzieży Tarnów/. Obaj studenci naszej Uczelni spotkali się w pojedynku półfinałowym. Po pierwszym biegu bliżej awansu był Jędrzej Komosiński, ale w biegu na drugiej drodze popełnił błąd i pozostała mu tylko walka o brązowy medal. Stoczył ją z Arkadiuszem Smagą i po bezbłędnych biegach mógł cieszyć się z 3. miejsca na podium. W finale Maciej Kalita spotkał się z Jakubem Pociechą /Pałac Młodzieży Tarnów/, Maciek popełnił niestety błędy na tej samej drodze co bieg wcześniej Jędrzej i musiał zadowolić się srebrnym medalem.

Ostateczna klasyfikacja:

1. Jakub Pociecha – Pałac Młodzieży Tarnów
2. Maciej Kalita – Tarnovia
3. Jędrzej Komosiński – AZS PWSZ Tarnów
10. Michał Barnaś – AZS PWSZ Tarnów

od lewej: M. Kalita, J. Pociecha, J. Komosiński

Ze srebrnym medalem wróciła z Mistrzostw Polski Młodzieży w Judo Katarzyna Kupiec, studentka I roku wychowania fizycznego, trenująca na co dzień w KS Błękitni MPEC Tarnów pod okiem trenera Krzysztofa Sieniawskiego. W zawodach zorganizowanych we Wrocławiu również 9 maja, w kategorii 57 kg, Katarzyna Kupiec wspaniale walczyła w walkach eliminacyjnych. W finale spotkała się z Magdaleną Korfanty z Czarnych Bytom, którą pokonała niedawno w finale Akademickich Mistrzostw Polski. Tym razem pojedynek zakończył się remisowo, a rozstrzygnięcia nie przyniosła również dogrywka. O zwycięstwie zadecydować miały głosy sędziów, stosunkiem 1:2 wygrała Magdalena Korfanty, mimo, że była w dogrywce była… słabszą zawodniczką. Jak tłumaczy trener Krzysztof Sieniawski, jednemu z sędziów pomyliły się ręce: „Kasia w dogrywce była zdecydowanie lepsza. Po walce sędzia podszedł wprawdzie do mnie oraz do zawodniczki z przeprosinami, w niczym nie zmieniło to jednak faktu, że Kasia zadowolić musiała się srebrnym medalem.”.

Komentarze wyłączone.

Skip to content