Play-off MaÅ‚opolskiej Ligi Akademickiej » KU AZS Akademia Tarnowska

Play-off Małopolskiej Ligi Akademickiej

12-03-2009 przez admin Zostaw odpowiedź »

Siatkarze AZS PWSZ w Tarnowie rozpoczęli półfinałowe rozgrywki w ramach fazy play-off Małopolskiej Ligi Akademickiej. W walce o finał zmierzyli się z drużyną AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i ulegli 0:2 (19:25, 19:25). Mimo tej porażki, AZS PWSZ Tarnów ma zapewnione miejsce wśród czterech najlepszych zespołów MLA oraz udział w rozgrywkach strefowych do Akademickich Mistrzostw Polski.

Trener siatkarzy mgr Jan Salamon tak podsumował spotkanie: rozegraliśmy słaby mecz, w zasadzie oprócz Andrzeja Ciępki wszyscy zawodnicy zagrali poniżej moich oczekiwań. Popełniliśmy wiele błędów – takich, których na tym etapie gry i z takim przeciwnikiem popełniać się nie powinno, nie było żadnego dobrego kontrataku w naszym wykonaniu. Drużyna Uniwersytetu Ekonomicznego z Krakowa to bardzo mocny zespół, wielokrotny uczestnik finałów Małopolskiej Ligi Akademickiej i nie można w taki sposób grać. Być może chłopcy przystąpili do meczu zdekoncentrowani, w rozgrywkach osiągnęliśmy bowiem bardzo dobry wynik – jesteśmy już w czwórce najlepszych drużyn MLA, zapewniliśmy sobie udział w rozgrywkach strefowych Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce, a w tabeli za nami jest wiele renomowanych drużyn uczelni krakowskich, bardzo silnych zespołów opartych na zawodnikach grających w lidze. Rewanż gramy za tydzień w Krakowie, wierzę, że chłopcy już bez obciążenia psychicznego są w stanie zagrać dobry mecz i powalczyć z drużyną AZS UEK.