Studenci PWSZ powołani do Kadry Narodowej

12-03-2009 przez admin Zostaw odpowiedź »

Jędrzej KomosińskiMinisterstwo Sportu i Turystki zatwierdziło skład Kadry Narodowej we wspinaczce sportowej na rok 2009. Zostało do niej powołanych dwóch studentów tarnowskiej PWSZ – Maciej Kalita oraz Jędrzej Komosiński.

Obaj to utytułowani zawodnicy, startujący z powodzeniem w zawodach Pucharu Polski i Świata.
Maciej Kalita to student I roku elektroniki i telekomunikacji, utytułowany zawodnik m.in. złoty medalista Mistrzostw Polski Juniorów w konkurencji „prowadzenie” w kategorii „młodzieżowcy”, startuje z powodzeniem w Pucharze Polski.

Jędrzej Komosiński – student II roku fizjoterapii, to wielokrotny Mistrz Polski Juniorów oraz Zdobywca Pucharu Polski Juniorów we wspinaczce sportowej. Z powodzeniem radzi sobie również wśród seniorów – świadczy o tym zajęcie 9. miejsca w Mistrzostwach Europy 2008 w Paryżu. Aktualny złoty medalista Mistrzostw Polski Szkół Wyższych we Wspinaczce Sportowej w kategorii na czas.

Obaj wspinacze należą do KU AZS PWSZ Tarnów, ponadto Maciej Kalita reprezentuje barwy sekcji wspinaczkowej Tarnovii