Świetny początek sezonu wspinaczy

07-04-2016 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Świetnie rozpoczęły sezon krajowy zawodniczki KU AZS PWSZ w Tarnowie Klaudia Buczek i Anna Brożek podczas pierwszej edycji Pucharu Polski we wspinaczce na czas zorganizowanej w hali tarnowskiej PWSZ. W zawodach rozegranych w formacie standardu na 15 metrowej ścianie, dwa pierwsze miejsca zajęły tarnowskie akademiczki.
Klaudia Buczek wysoką formę zaprezentowała już w eliminacjach, wygrywając je ze świetnym wynikiem 8,11s – czyli jedynie o 0,03s gorszym od jej własnego rekordu Polski. Ostatecznie Klaudia triumfowała w zawodach pokonując w finale swoją klubową koleżankę Annę Brożek. Trzecia była Monika Prokopiuk ze Skarpy Lublin. Wśród mężczyzn rywalizacja przebiegała pod nieobecność Marcina Dzieńskiego. Triumfował Rafał Hałas (Skarpa Lublin) przed Michałem Lewickim (Tarnovia) i Maciejem Styłą.

Galeria zdjęć z zawodów >>>

Klaudia Buczek komentowała po zawodach: Jestem w bardzo dobrej dyspozycji i wiem, że stać mnie na dobre biegi. W ostatnim czasie wiele zmieniłam w treningu i czuję się zdecydowanie lepiej. Jest to także zasługą mojego trenera Sebastiana Dembickiego.

Komentarze wyłączone.

Skip to content