Podsumowanie studenckich osiągnięć sportowych

06-13-2016 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Jak co roku, Klub Uczelniany AZS PWSZ w Tarnowie podsumował osiągnięcia sportowe studentów w roku akademickim 2015/2016. W trakcie uroczystego posiedzenia Zarządu Klubu, studenci reprezentujący tarnowską PWSZ w rywalizacji sportowej szkół wyższych otrzymali nagrody z rąk JM Rektor dr hab. inż. Jadwigi Laski.

W posiedzeniu uczestniczyli reprezentanci wszystkich sekcji biorących udział w rywalizacji w sporcie akademickim oraz zaproszeni goście. Oprócz wspomnianej JM Rektor, obecni byli Prorektor ds. współpracy i rozwoju dr Małgorzata Kołpa, Dyrektor Instytutu Ochrony Zdrowia Mariusz Pociecha oraz Przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady Miejskiej w Tarnowie Tadeusz Gancarz.

Galeria zdjęć z uroczystośći >>>

Podsumowania osiągnięć sportowych dokonał Prezes Klubu mgr Jan Salamon. Największymi sukcesami były z pewnością medale Akademickich Mistrzostw Polski w klasyfikacji generalnej zdobyte przez wspinaczy. Złoto wywalczył Marcin Dzieński, brąz Klaudia Buczek. W klasyfikacji typów uczelni srebro wywalczyły siatkarki, które mogą się również poszczycić pierwszym w historii Uczelni złotym medalem Akademickich Mistrzostw Małopolski. Bardzo dobre wyniki osiągnęli również pływacy (m.in. srebrny medal w typach uczelni), „ergomiści” czyli studenci startujący na ergometrze wioślarskim (wysokie 6. miejsce kobiet w klasyfikacji generalnej), piłkarze ręczni (awans do finałów i miejsce w pierwszej dziesiątce).

Ufundowane przez PWSZ w Tarnowie nagrody za osiągnięcia sportowe w roku akademickim 2015/2016 otrzymali:

Ergometr wioślarski: Joanna Oćwieja, Katarzyna Małacha, Szczepan Jeleń
Futsal: Dawid Nowak, Bartłomiej Obłąk, Anna Nosal
Koszykówka: Piotr Czernecki
Lekka atletyka: Anna Wszołek, Michał Derus, Bartłomiej Wierzbicki
Piłka ręczna: Emilian Jewuła, Artur Waligóra, Grzegorz Kuleński
Piłka siatkowa: Inez Pfeifer, Izabela Zemełka, Mikołaj Śliwa
Pływanie: Magdalena Smołkowicz, Albert Walkowicz, Bartłomiej Janas
Szachy: Dariusz Chrabąszcz
Tenis ziemny: Ewa Zych
Wspinaczka: Marcin Dzieński, Klaudia Buczek, Jakub Kozioł

Nagrody otrzymali również triumfatorzy Uczelnianej Ligi Futsalu oraz Mistrzostw Uczelni w piłce siatkowej.

Gratulujemy!

Komentarze wyłączone.

Skip to content