Dwukrotnie zÅ‚oto w Pucharze Åšwiata we wspinaczce » KU AZS Akademia Tarnowska

Dwukrotnie złoto w Pucharze Świata we wspinaczce

07-25-2016 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Dwa zwycięstwa w przeciągu czterech dni. Tak prezentuje się dorobek ostatnich występów Marcina Dzieńskiego, studenta wychowania fizycznego, w zawodach Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas.
W zawodach zorganizowanych we francuskim Chamonix zawodnik KU AZS PWSZ w Tarnowie wygraÅ‚ kwalifikacje z rewelacyjnym czasem 5,96 s. W fazie pucharowej Marcin pewnie pokonaÅ‚ trzech rywali i awansowaÅ‚ do finaÅ‚u w którym wygraÅ‚ z aktualnym Mistrzem Europy Liborem HrozÄ…. W rywalizacji kobiet dobrze zaprezentowaÅ‚y siÄ™ studentki tarnowskiej PWSZ – Klaudia Buczek byÅ‚a czwarta, a Anna Brożek dziesiÄ…ta.

Z Chamonix zawodnicy przenieÅ›li siÄ™ do szwajcarskiego Villars. Również tam Marcin DzieÅ„ski nie daÅ‚ szans rywalom. Co prawda kwalifikacje zakoÅ„czyÅ‚ na drugim miejscu, ale w biegu o zÅ‚oto wytrzymaÅ‚ presjÄ™ i pokonaÅ‚ aktualnego Mistrza Åšwita, UkraiÅ„ca, DaniÅ‚o Boldyriewa.Jak sam przyznaÅ‚ po zawodach, obawiaÅ‚ siÄ™ stanu opuszek swoich palców, które byÅ‚y poprzecierane do krwi od intensywnych biegów. PoradziÅ‚ sobie jednak w sposób radykalny, używajÄ…c do zaklejenia pÄ™knięć skóry… kleju Kropelka.

Wśród pań fantastyczny występ zanotowała Anna Brożek, która trzykrotnie poprawiała swój rekord życiowy i zajęła czwarte miejsce, ulegając w walce o brąz Elmie Fleuret. Klaudia Buczek start w szwajcarskiej edycji Pucharu nie mogła zaliczyć do udanych, ponieważ zajęła dopiero 11. miejsce.

Obecnie Marcin Dzieński prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Klaudia Buczek jest piąta, a Anna Brożek dziewiąta.