Mistrzowska dominacja

08-23-2016 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Dwa tytuły Mistrzów Polski i jeden tytuł wicemistrzowski – to imponujący dorobek wspinaczy Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Tarnowie wywalczony podczas Mistrzostw Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów we wspinaczce na czas. Zawody odbyły się w ostatni weekend w Warszawie.
Zarówno Klaudia Buczek, jak i Marcin Dzieński zapowiadali walkę o odzyskanie tytułu mistrzowskiego i już w eliminacjach, uzyskując zdecydowanie najlepsze czasy, pokazali, że są jednymi z najpoważniejszych kandydatów do „złota”.

Rozstawienie par w fazie pucharowej spowodowało, że Klaudia uniknęła konfrontacji z broniącą tytułu Aleksandrą Rudzińską z Lublina. Rywalizowała z nią w półfinale koleżanka klubowa Klaudii – Anna Brożek, która w bardzo szybkim biegu pozbawiła lubliniankę szansy walki o pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski.

Tak więc finał był wewnętrzną sprawą akademiczek z Tarnowa. Zwyciężyła bardziej doświadczona Klaudia Buczek, która nie popełniła żadnego błędu i to ona mogła cieszyć się ze złotego medalu.

Marcin Dzieński biegał szybko i równo, potwierdzając, że wygranie dwóch ostatnich edycji Pucharu Świata nie było dziełem przypadku, a jego sportowa forma jest ciągle bardzo wysoka. W finale pokonał kolejnego przedstawiciela tarnowskiej szkoły wspinania – Mikołaja Wróblewskiego (niezrzeszony), a brąz wywalczył Michał Lewicki (Tarnovia). Dzięki temu na podium stanęli sami tarnowianie.

Nowi mistrzowie nie ukrywali, że zawody były dla nich okazją do sprawdzenia formy sportowej przed zbliżającą się rywalizacją na arenie międzynarodowej. – Sprawdzian został zdany „na pięć”. Teraz jedziemy po medale na zawody Pucharu Świata – komentował Marcin Dzieński.

Klaudia Buczek cieszyła się nie tylko ze swojego triumfu, ale i z trzech medali wywalczonych przez wspinaczy AZS PWSZ Tarnów. – Zawodnicy AZS spisali się bardzo dobrze. W najbliższym czasie czeka nas Puchar Świata w Arco we Włoszech i Mistrzostwa Świata w Paryżu, do których jesteśmy bardzo dobrze przygotowani – zapewnia.

Z osiągniętego wyniku i „srebra” cieszy się również Anna Brożek, dla której wicemistrzostwo Polski jest najlepszym rezultatem osiągniętym w kategorii seniorów. – Szczerze mówiąc zdziwiłam się kiedy zobaczyłam swoje czasy, jestem z nich bardzo zadowolona i mam nadzieję, że będą coraz lepsze.

Tarnowianie dobrze prezentowali się również w pozostałych kategoriach wiekowych. Wśród juniorek srebro wywalczyła Wiktoria Chrząszcz z Tarnovii. W kategorii juniorek młodszych medale rozdzieliły między siebie również zawodniczki Tarnovii. Pierwsza była Aleksandra Kałucka, druga jej siostra Natalia, a trzecia Daria Gromniak. Na trzecim miejscu podium w kategorii wiekowej juniorów młodszych stanął Konrad Gruszka, kolejny reprezentant Tarnovii.

Foto: Łukasz Sokółhttp://www.facebook.com/ArenaWspinaczkowaMakak/photos/?tab=album&album_id=1082217438499625

Komentarze wyłączone.

Skip to content