Świetna forma Jędrzeja

07-05-2012 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Bardzo dobre przygotowanie do sezonu startowego Jędrzej Komosiński potwierdził w trzecich zawodach z cyklu Pucharu Polski we wspinaczce sportowej na czas. Podczas zmagań zorganizowanych na sztucznej ścianie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zajął drugie miejsce i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Zawody zgromadziły na starcie 26 seniorów i młodzieżowców. Rywalizacja zapowiadała się emocjonująco ze względu na geometrię ściany i drogi, których konstruktorem był Łukasz Műller. Już eliminacje obfitowały w nieoczekiwane zwroty akcji. Z zawodami w tej fazie musiała się pożegnać niedawna triumfatorka z Wadowic, reprezentantka Pałacu Młodzieży Tarnów Izabela Janis. Ostatecznie o zwycięstwo wśród kobiet walczyły reprezentantki Skarpy Lublin. Zwyciężyła Aleksandra Rudzińska, która pokonała Monikę Prokopiuk. Na trzecim miejscu uplasowała się tarnowianka Klaudia Buczek, która w dobrym stylu pokonała Karinę Mirosław z Lublina. Agnieszka Szepielak (AZS PWSZ Tarnów) była siódma.

Wśród mężczyzn bardzo dobrą formę potwierdzili Jędrzej Komosiński i Marcin Dzieński. Jędrzej, aktualny Mistrz Polski seniorów, w walce o finał odprawił Jakuba Ginszta, natomiast Marcin Dzieński wygrał niezwykle trudny bieg z Łukaszem Świrkiem z Wadowic. W finale zawodów biegało więc dwóch reprezentantów tarnowskich klubów. Po pierwszej drodze prowadził zawodnik AZS PWSZ Tarnów, ale po zamianie to Marcin Dzieński wykazał się większą odpornością i korzystając z błędu Jędrzeja odrobił z nawiązką trzysekundową stratę i tym samy mógł się cieszyć z pierwszego w karierze zwycięstwa w zawodach seniorskich! Kolejny z akademików – Michał Barnaś zajął dziesiątą lokatę.

Jędrzej Komosiński: z zawodów jestem zadowolony, co prawda w ostatnim biegu popełniłem duży błąd – pominąłem jeden z chwytów i w konsekwencji w drugi musiałem wejść nie tą ręką co trzeba i to kosztowało mnie zwycięstwo, ale drugie miejsce umocniło mnie na pierwszej pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Marcinowi gratuluję wygranej, długo i ciężko na nią pracował. Teraz czeka nas rywalizacja w zawodach międzynarodowych – już na początku lipca zawodami Pucharu Świata w Chamonix rozpoczyna się intensywny cykl startowy, którego finałem będą wrześniowe Mistrzostwa Świata w Paryżu.

Galeria zdjęć z zawodów >>>

Komentarze wyłączone.

Skip to content