Siatkarki w półfinale MLA, porażka koszykarzy

01-21-2011 przez admin Zostaw odpowiedź »

W dniu wczorajszym zespoły siatkarek oraz koszykarzy AZS PWSZ Tarnów rozegrały rewanżowe spotkania pierwszej rundy play-off Małopolskiej Ligi Akademickiej. Siatkarki w rewanżu pewnie pokonały we własnej hali Krakowską Akademię i awansowały do półfinałów rozgrywek. Mniej szczęścia mieli koszykarze, którzy ponownie okazali się słabsi od Uniwersytetu Pedagogicznego z Krakowa.

Siatkarki AZS PWSZ Tarnów po przegranym w poniedziałek meczu w wyjazdowym z Krakowską Akademią 1:2 w rewanżu musiały zwyciężyć by awansować do najlepszej czwórki drużyn w Małopolsce. Jeśli krakowianki przed spotkaniem mogły mieć nadzieję, na wywiezienie korzystnego rezultatu z Tarnowa, to zostały one rozwiane już na początku spotkania. Dobra gra w ataku podopiecznych trenera Jana Salamona sprawiła, że PWSZ szybko prowadziła 12:2. Łatwo uzyskana przewaga podziałała nieco demobilizująco na tarnowianki, przez co rywalki zmniejszyły straty do wyniku 12:16. W końcowych akcjach to jednak nasze zawodniczki były górą i wygrały pierwszego seta pewnie 25:14. Również druga partia meczu zdecydowanie należała do PWSZ. Ponownie po mocnym początku tarnowianki prowadziły już 9:2, a chwilę później 18:6. Ostatecznie zawodniczki z Tarnowa zwyciężyły tego seta 25:14, a całe spotkanie 2:0 pewnie awansując do półfinału, w którym czeka już na nie bardzo mocna drużyna AGH z Krakowa.

Koszykarze grający w barwach AZS PWSZ Tarnów przed rewanżem z Uniwersytetem Pedagogicznym byli w trudnej sytuacji, gdyż mieli do odrobienia 15-punktową stratę z pierwszego meczu. Tarnowianie spotkanie rozpoczęli jednak dużo lepiej niż w meczu we własnej hali i po pierwszej kwarcie remisowali 19:19, a na przerwę schodzili nawet prowadząc 43:39. Niestety po raz kolejny fatalna trzecia kwarta spotkania w wykonaniu podopiecznych trenera Janusza Stawarza odebrała im szansę na zwycięstwo. W tej części meczu PWSZ zdobyła zaledwie 6 punktów przy 23 straconych i na dziesięć minut przed końcem przegrywała 49:62. W ostatniej kwarcie PWSZ walczyła jeszcze o jak najlepszy rezultat odrabiając część strat, jednak całe spotkanie zakończyło się wygraną Uniwersytetu Pedagogicznego 75:71. Tym samym naszym studentom pozostała już walka jedynie o miejsca 5-8.