Siatkarze AZS PWSZ pokonujÄ… faworyta » KU AZS Akademia Tarnowska

Siatkarze AZS PWSZ pokonujÄ… faworyta

01-13-2011 przez admin Zostaw odpowiedź »

Nie lada niespodziankę sprawili w dniu dzisiejszym siatkarze AZS PWSZ Tarnów, którzy w pierwszym spotkaniu play-off pokonali we własnej hali faworyzowany Uniwersytet Jagielloński 2:0 (25:20, 25:21).

W pierwszym secie tarnowianie już na samym początku objęli prowadzenie 6:2. UJ wprawdzie odrobił większość strat doprowadzając do stanu 10:11, jednak PWSZ szybko odpowiedziało serią swoich punktów odzyskując bezpieczną przewagę (14:11). Od tego momentu rozpoczęła się gra punkt za punkt, co było dokładnie tym, na co liczyli tarnowianie. W końcówce seta podopieczni trenera Jana Salamona jeszcze powiększyli przewagę i wygrali pierwszą partię 25:20.

Drugi set ponownie rozpoczął się od prowadzenia PWSZ 4:1. Po słabszym początku faworyzowani zawodnicy UJ Kraków zaczęli odrabiać straty, a po chwili prowadzili nawet 10:7. Gdy wydawało się, że pod naporem mocniejszych fizycznie rywali tarnowianie ulegną, zawodnicy PWSZ szybko się pozbierali i odrobili straty. Końcówka seta ponownie była niezwykle wyrównana. Ostatnie cztery piłki jednak padły łupem tarnowian i to oni wygrali drugiego seta 25:21 i mogli odtańczyć na środku parkietu taniec radości.

Tym samym w spotkaniu rewanżowym dwumeczu PWSZ aby awansować do półfinału musi wygrać choćby jednego seta lub w przypadku porażki 0:2 obronić 9 małych punktów przewagi. Wspomniany rewanż już w najbliższy wtorek w Krakowie.

AZS PWSZ Tarnów – UJ Kraków 2:0 (25:21, 25:20)
PWSZ: Tomasz Wołek (kapitan), Bartłomiej Gądek, Jarosław Starzec, Jarosław Lechowicz, Grzegorz Truchan, Maksymilian Pazdan, Michał Madejski (libero), Maciej Żyrkowski, Rafał Lechański, Tomasz Hantulski, Piotr Weberbauer