Siatkarki w finale Akademickich Mistrzostw MaÅ‚opolski » KU AZS Akademia Tarnowska

Siatkarki w finale Akademickich Mistrzostw Małopolski

03-18-2015 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Siatkarki AZS PWSZ Tarnów po raz trzeci z rzędu zagrają w finale Akademickich Mistrzostw Małopolski. W półfinale fazy play-off dwukrotnie pokonały drużynę AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego i zapewniły sobie awans do finału. Oba mecze półfinałowe zostały rozegrane w Tarnowie i w obu stosunkiem 2:0 triumfowały tarnowskie studentki (25:12, 25:16 oraz 25:16, 25:20).

W finale zmagań najlepszych siatkarek małopolskich szkół wyższych tarnowianki zmierzą się z drużyną AZS AGH lub AZS AWF.

Trener Jan Salamon: jestem zadowolony z gry dziewcząt. Realizowały założony plan taktyczny, a należy zwrócić uwagę, że w tym roku po raz pierwszy gramy w systemie mecz – rewanż, co wymusza równą grę w obu spotkaniach. Ze spokojem czekamy na wynik drugiego półfinału, najważniejsze jest dla nas, że mamy już zapewnione prawo gry w półfinale strefy C Akademickich Mistrzostw Polski.