Futsalistki z brÄ…zem Akademickich Mistrzostw MaÅ‚opolski » KU AZS Akademia Tarnowska

Futsalistki z brązem Akademickich Mistrzostw Małopolski

03-27-2015 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Brązowy medal wywalczyły futsalistki AZS PWSZ Tarnów w turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Małopolski zorganizowanym w Krakowie.

Tarnowskie akademiczki już po raz drugi z rzędu wywalczyły awans z fazy zasadniczej rozgrywek tzw. ligi akademickiej małopolskich szkół wyższych. Jednak po raz pierwszy wywalczyły miejsce na podium.

Awans do fazy finałowej play-off, która została zorganizowana w postaci jednodniowego turnieju, studentki tarnowskiej PWSZ wywalczyły sobie w meczu z drużyną AZS Politechniki Krakowskiej, wygranym 3:0. W turnieju finałowym, o prawo gry o pierwsze miejsce musiały zmierzyć się z bardzo mocną drużyną AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego czyli aktualnymi Akademickimi Mistrzyniami Polski. Spotkanie to tarnowianki przegrały 5:0.

Zmobilizowały się jednak w meczu o trzecie miejsce, pokonując 4:2 zespół AZS Uniwersytetu Ekonomicznego.