PiÅ‚karki rÄ™czne o krok od awansu do finaÅ‚u AMP » KU AZS Akademia Tarnowska

Piłkarki ręczne o krok od awansu do finału AMP

06-04-2024 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Piłkarki ręczne AZS Akademii Tarnowskiej po latach przerwy wróciły do akademickiej rywalizacji walcząc w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski strefy B o awans do finału krajowego. Zespół prowadzony przez Przemysława Markowicza walczył niezwykle ambitnie, ale ostatecznie zajął 10. miejsce, tracąc miejsce premiowane prawem gry w finałach w rzutach karnych.

W turnieju półfinałowym strefy B AMP zorganizowanych w dniach 16-19 maja w Katowicach, piłkarki ręczne AZS Akademii tarnowskiej zostały rozstawione w grupie C, razem z zespołami AZS Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, AZS Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz AZS Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Tarnowskiej akademiczki prowadzone przez Przemysława Markowicza, rozegrały trzy spotkania grupowe i ostatecznie zajęły 3. miejsce w grupie C:

UMCS w Lublinie – Akademia Tarnowska 21 : 13
ÅšUM w Katowicach – Akademia Tarnowska 24 : 24 r.k. 2 : 3
UÅš Katowice – Akademia Tarnowska 20 : 15

W meczu o miejsce IX, tarnowianki zmierzyły się z AZS UE Katowice. W regulaminowym czasie gry zanotowano remis 14:14, o zwycięstwie i awansie do finału zadecydowały rzuty karne, w których 5 : 4 lepsze były studentki z Katowic.

Ostatecznie, niezwykle ambitnie grające studentki Akademii tarnowskiej zajęły 10. miejsce.

Drużyna grała w składzie:
Daria Adamska (II WF MGR), Izabela Skrzypek (I WF LIC), Amelia Czesak (I WF LIC), Weronika Dadej (I WF LIC), Barbara Pikusa (I WF LIC), Arleta Durałek (I WF LIC), Weronika Betlej (V FIZJO), Klaudia Skrzyniarz (V FIZJO), Gabriela Hudyka (IV FIZJO), Katarzyna Różycka (I FIZJO), Joanna Szynar (I FIZJO), Aleksandra Ochońska (III EKONOM LIC). trener: mgr Przemysław Markowicz.