Wyniki Otwartych Akademickich Mistrzostw Tarnowa we wspinaczce na czas » KU AZS Akademia Tarnowska

Wyniki Otwartych Akademickich Mistrzostw Tarnowa we wspinaczce na czas

05-28-2024 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

O tytuły akademickich Mistrzów Tarnowa rywalizowali również wspinacze w konkurencji na czas. 14 maja 2024 r. sekcja wspinaczki sportowej AZS AT już po raz 10. zorganizowała Mistrzostwa. Tym razem w formule otwartej aby uświetnić jubileusz 25-lecia Klubu Uczelnianego AZS AT oraz Święto Uczelni.

Studenci i Pracownicy rywalizowali w zawodach na czas, w formacie klasycznym czyli na dwóch drogach wspinaczkowych, których przebiegu wcześniej nie znali. W wyniku eliminacji wyłoniono pary, którzy rywalizowały w systemie pucharowym. Po biegach finałowych obfitujących w emocje i sportową rywalizację, poznaliśmy tegorocznych medalistów:

klasyfikacja kobiet:

1. Ewelina Nytko
2. Joanna Sikora
3. Agnieszka Cybulska

klasyfikacja mężczyzn:

1. Bartłomiej Podlewski
2. Artur Czapla
3. Dawid Kajmowicz

Organizatorem zawodów i sędzią głównym był mgr Marcin Bibro.