Lekkoatleci budowali formÄ™ we WÅ‚oszech » KU AZS Akademia Tarnowska

Lekkoatleci budowali formÄ™ we WÅ‚oszech

03-30-2017 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Po raz pierwszy studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie uprawiający lekka atletykę w Klubie Uczelnianym AZS PWSZ w Tarnowie mogli przygotować się do sezonu letniego na obozie treningowym zorganizowanym w Rzymie. Było to możliwe dzięki współpracy nawiązanej pomiędzy Klubem Uczelnianym a włoskim klubem sportowym Sporting Tanas Calcio Roma Polisportiva przy udziale Działu Współpracy z Zagranicą tarnowskiej PWSZ.
W pierwszym, pilotażowym wyjeździe wzięło udział 19 lekkoatletów – studentów tarnowskiej PWSZ oraz członków grupy młodzieżowej sekcji lekkiej atletyki, którzy mieli możliwość trenować w Rzymie w okresie od 14 do 21 marca pod opieką trenerską dr. Piotra Kuczka, kierownika Zakładu Wychowania Fizycznego oraz trenera sekcji lekkiej atletyki.

Lekkoatleci bardzo pozytywnie ocenili możliwość trenowania w warunkach pogodowych, które w naszym klimacie nie są jeszcze możliwe. Nie bez znaczenia była również okazja do relaksowania się w dni odpoczynkowe wśród rzymskich zabytków.

Dalszym etapem współpracy będzie przyjazd młodych piłkarzy z Rzymu, których pobyt w Tarnowie został zaplanowany na lipiec bieżącego roku.

Dr Piotr Kuczek oraz Barbara Quirino, która pomagała w organizacji wyjazdu, mają nadzieję, że współpraca zostanie poszerzona o inne sekcje sportowe działające w Klubie, dzięki czemu możliwość wyjazdu na zgrupowania zagraniczne uzyskają również studenci uprawiający futsal, piłkę siatkową, piłkę ręczna, wspinaczkę, koszykówkę i pozostałe dyscypliny sportowe. W tym celu planowane jest podpisanie wieloletniej, trójstronnej współpracy pomiędzy klubami z Tarnowa, Rzymu oraz Walencji.