Wioślarki najlepsze w Małopolsce!

03-29-2017 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Wielki sukces studentek tarnowskiej PWSZ należących do sekcji ergometru wioślarskiego! Zawodniczki trenujące pod okiem Roberta Wardzały zdobyły Mistrzostwo Małopolski! To kolejny medal w dorobku naszych akademiczek. Kilkanaście dni temu tytuł wicemistrzyń województwa zdobyły bowiem siatkarki. Obu drużynom gratulujemy!
Tarnowskie akademiczki po raz pierwszy wystartowały w rywalizacji w ramach Akademickich Mistrzostw Małopolski i od razu zasygnalizowały, że mogą być groźnymi przeciwniczkami dla doświadczonych i zasilonych wyczynowymi wioślarkami reprezentacji uczelni krakowskich.

W pierwszej tegorocznej edycji zawodów popularnie zwanych wiosłowaniem „na sucho” reprezentantki PWSZ w Tarnowie zdobyły łącznie 136 punktów zajmując niespodziewanie pierwsze miejsce.

Do drugiej edycji przystąpiły już w roli zespołu zgłaszającego aspiracje do pierwszego miejsca na podium. Rywalki nie pozostawiały spraw przypadkowi, wzmacniając swoje drużyny (Collegium Medicum UJ wystawiło w swoim zespole same Szwedki) i przystępując do rywalizacji z maksymalną koncentracją.

Tarnowianki nie przestraszyły się jednak mocnych i doświadczonych rywalek. Co prawda zajęły w zawodach 2. miejsce, ale do zwycięskiego zespołu Collegium Medicum UJ straciły tylko jeden punkt, dzięki czemu utrzymały pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej!

 

Zarówno zawodniczki, jak i trener spokojnie podchodzą do niewątpliwego sukcesu, jakim jest dopiero drugi w historii Uczelni tytuł mistrzowski wywalczony w tzw. lidze akademickiej. Dziewczęta myślami są już bowiem przy zbliżających się Akademickich Mistrzostwach Polski, które odbędą się w w Poznaniu.

Złoty medal Akademickich Mistrzostw Małopolski w ergometrze wioślarskim wywalczyła drużyna w składzie: Iwona Kozioł, Paulina Kozioł, Anna Nosal, Joanna Oćwieja, Patrycja Rusinowska, Anna Trela.

Robert Wardzała, trener sekcji ergometru: wynik cieszy, ponieważ wiem, że dziewczyny są bardzo mocno przygotowane i będą w stanie dobrze zaprezentować się podczas najważniejszej naszej imprezy czyli Akademickich Mistrzostw Polski. W tym kontekście szczególnie istotne było to, że nasza reprezentacja mogła w Krakowie rywalizować z mocnymi zawodniczkami, z których większość to wyczynowe wioślarki.

 

 

Komentarze wyłączone.

Skip to content