Kryształowa Kula dla PWSZ Tarnów

12-01-2011 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Ogłoszono ostateczne wyniki klasyfikacji generalnej współzawodnictwa sportowego studentów w ramach Akademickich Mistrzostw Polski w roku 2010/2011. Państwowa Wyższa Szkoła w Tarnowie uplasowała się na 3. miejscu w swoim typie (pwsz) oraz na 45. w klasyfikacji ogólnej.
Kryształową kulę stanowiącą nagrodę za trzecie miejsce w klasyfikacji typów uczelni, odebrali z rąk Ireny Szewińskiej oraz prof. Marka Rockiego Prezesa Zarządu Głównego AZS Prezes KU AZS PWSZ w Tarnowie Jan Salamon oraz Wiceprezes ds. organizacyjnych Przemysław Markowicz podczas uroczystej Gali Sportu Akademickiego, która miala miejsce w Warszawie.

PWSZ w Tarnowie po raz drugi staje na najniższym stopniu podium w klasyfikacji typów uczelni. Studenci tarnowskiej PWSZ wywalczyli łącznie 722,5 punktu w 18 konkurencjach. Wyprzedzili ich jedynie studenci z Leszna (1. miejsce, 928,5 p.) oraz Nysy (2. miejsce, 778,5 p.). W porównaniu do roku ubiegłego, w którym PWSZ w Tarnowie również sklasyfikowana była na trzecim miejscu w swoim typie, zwiększeniu uległa ilość dyscyplin i wywalczonych punktów (w roku akademickim 2009/2010 tarnowscy studenci startowali w 12 konkurencjach, zdobywając 491 p.). PWSZ w Tarnowie awansowała natomiast w klasyfikacji generalnej – zajęła 45. miejsce na 201 uczelni wyższych biorących udział w rywalizacji sportowej (w roku akad. 2009/2010 – miejsce 53.). Tarnowska uczelnia wyprzedziła m.in. Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie (47. miejsce), Krakowską Akademię (61. miejsce), Uniwersytet Rolniczy (73. miejsce), Collegium Medicum UJ (80. miejsce), oraz PWSZ w Nowym Sączu (93. miejsce).

Jan Salamon Prezes KU AZS PWSZ w Tarnowie: bardzo nas cieszy utrzymanie miejsca na podium w klasyfikacji typów uczelni, ale punktację śledziliśmy do samego końca, gdyż jeszcze przed ostatnią konkurencją byliśmy na 2. miejscu! PWSZ w Nysie zdecydowała się jednak wziąć udział w zawodach żeglarskich i rzutem na taśmę nas wyprzedziła. Nie dajemy się jednak zwariować punktomanii. Nasi studenci zdobyli łącznie 722,5 p. w 18 dyscyplinach. Dla porównania – Nysa wywalczyła 778,5 p. w 25 startach, a Leszno 928,5 w 29. Konsekwentnie wystawiamy reprezentacje w tych dyscyplinach, w których mamy szanse na co najmniej przyzwoity wynik. Kryształowa kula, którą już przekazaliśmy w ręce Rektora prof. dr. hab. Stanisława Komornickiego, to dla nas tak naprawdę potwierdzenie bardzo dobrej pracy w sekcjach klubowych trenerów oraz utalentowanych studentów sportowców, którzy podejmują w PWSZ w Tarnowie studia. Chciałbym również podziękować Panu Edwardowi Totoniowi Dyrektorowi Karpackiego Oddziału Obrotu Gazem w Tarnowie – dzięki świetnej współpracy ze sponsorem jakim jest PGNiG, AZS PWSZ w Tarnowie może rozwijać swoją działalność i umożliwiać studentom treningi na najwyższym sportowym poziomie. To naprawdę przekłada się później na osiągnięcia w rywalizacji. Wystarczy wspomnieć, że najwięcej punktów zdobyli dla nas studenci mogący dodatkowo trenować w klubowych sekcjach – m.in. futsaliści, wspinacze, piłkarze ręczni, siatkarki, koszykarze. Świetny, medalowy występ zanotowali judocy, którzy przygotowanie do AMP odbywali przy sekcji grapplingu. Wreszcie, lekkoatleci i biegacze przełajowi – zdobyli łącznie 131 punktów, co zostało dostrzeżone przez Zarząd Klubu, który dosłownie kilka dni temu zadecydował o powołaniu sekcji lekkiej atletyki. Jest to możliwe dzięki wsparciu tak stabilnego sponsora jakim jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Ostateczna klasyfikacja Akademickich Mistrzostw Polski 2010/2011

Wyższe szkoły zawodowe:

1. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Leszno
2. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Nysa
3. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Tarnów

Klasyfikacja ogólna (łącznie sklasyfikowano 201 uczelni wyższych):

1. Uniwersytet Warszawski
2. Uniwersytet Adama Mickiewicza Poznań
3. Politechnika Warszawska
4. AGH Kraków
11. Uniwersytet Jagielloński
19. Uniwersytet Ekonomiczny Kraków
21. AWF Kraków
27. Politechnika Krakowska
45. PWSZ w Tarnowie
47. Uniwersytet Pedagogiczny Kraków
61. Krakowska Akademia
73. Uniwersytet Rolniczy Kraków
80. Collegium Medicum UJ
93. PWSZ Nowy Sącz

Komentarze wyłączone.

Skip to content