Jędrzej w składzie reprezentacji na Mistrzostwa Świata

07-11-2011 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Polski Związek Alpinizmu ogłosił skład reprezentacji narodowej na Mistrzostwa Świata we wspinaczce organizowane w drugiej połowie lipca we włoskim Arco. W skład reprezentacji weszli wyłącznie przedstawiciele jednej konkurencji – wspinaczki na czas, w tym również Jędrzej Komosiński, zawodnik AZS PWSZ Tarnów.

Zawodnikami, którzy reprezentować będą Polskę podczas tej najważniejszej imprezy w roku są:

Klaudia Buczek/MKS Tarnovia
Jędrzej Komosiński/AZS PWSZ Tarnów
Monika Prokopiuk/Skarpa Lublin
Edyta Ropek/MKS Tarnovia
Łukasz Świrk/SMG Lubin

Zgodę Związku na start w zawodach poza oficjalnym składem uzyskali również Tomasz Oleksy/MKS Tarnovia (bouldering) i Marcin Dzieński/Pałac Młodzieży Tarnów (czasówki). Warto zauważyć, że na 5 osób oficjalnego składu, aż trójka pochodzi z tarnowskich klubów!

Oficjalnie Mistrzostwa Świata rozpoczynają się 15 lipca, ale tarnowscy wspinacze rozpoczynają międzynarodowe zmagania startem w Pucharze Świata we wspinaczce na czas, który odbędzie się w dniach 12-13 lipca w Chamonix. Ponadto Marcin Dzieński dwa dni wcześniej wystartuje w Pucharze Europy Juniorów zorganizowanym również w Chamonix.

Jędrzej Komosiński: Bardzo trudno będzie poprawić mój najlepszy tegoroczny wynik w zawodach pucharowych czyli 5. miejsce wywalczone w Mediolanie. Obsada zawodów w Chamonix jest jeszcze mocniejsza ze względu na zbliżające się Mistrzostwa. Wszyscy są maksymalnie zmotywowani i w szczytowej formie. Chciałbym awansować do finałowej ósemki, a co będzie dalej – zobaczymy.

Komentarze wyłączone.

Skip to content