Udany występ wspinaczy w Pucharze Azotów

07-06-2011 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Siedem razy stawali na podium wspinacze AZS PWSZ Tarnów w rozegranej 3 lipca II edycji Pucharu Azotów Tarnów we wspinaczce sportowej na czas. Dwukrotnie na pierwszym miejscu podium stawała Jadwiga Klimek, raz – Barbara Oślizło. Medale zdobyli również Małgorzata Szymura, Michał Barnaś i Krzysztof Łukasiński. W kategorii mężczyzn do lat 30, w pierwszej dziesiątce uplasowało się aż sześciu zawodników naszego Klubu!

W zawodach zorganizowanych w hali wspinaczkowej klubu La Roca rywalizowało w różnych kategoriach wiekowych blisko stu zawodników. Najbardziej udany występ zaliczyła Jadwiga Klimek, która zwyciężyła w dwóch kategoriach: open oraz kobiety do lat 30. W obu tych kategoriach na drugim stopniu podium stanęła Małorzata Szymura. W kategorii kobiety powyżej lat 30 ze złotego medalu mogła cieszyć się Barbara Oślizło.

Panowie również stawali na podium. Co prawda żadnemu z nich nie udało się wygrać, ale w kategorii do lat 30 na pierwszych 10 zawodników aż 6 to wspinacze AZS PWSZ. Najlepszą pozycję wywalczył Krzysztof Łukasiński, który zajął tzrzecie miejsce. Tuż za nim uplasowali się Marcin Onak i Jakub Barnaś. Siódmy był Przemysław Obrzut, dziewiąty Robert Brzoza, a pierwszą dziesiątkę zamknął Paweł Maślanka. W kategorii mężczyźni 30+ startował tylko jeden przedstawiciel AZS – Sekretarz Klubu i jednocześnie Kierownik Sekcji Wspinaczki Sportowej – Wojciech Nowak. Występu nie zaliczy jednak do udanych, gdyż ostatecznie zajął 7. lokatę.

W silnie obsadzonej kategorii open, na trzecim miejscu uplasował się Michał Barnaś. Piąty był Krzysztof Łukasiński.

Puchary, medale i nagrody ufundowane przez patrona cyklu pucharowego Azoty Tarnów i sponsora markę Alpinus wręczyła wspinaczom Edyta Ropek, aktualna Mistrzyni Europy i studentka III roku wychowania fizycznego tarnowskiej PWSZ.

Galeria z zawodów >>>

Galeria z zawodów www.laroca.pl >>>

Skrócone wyniki:

Kobiety 18-30:
1. Jadwiga Klimek
2. Małgorzata Szymura
3. Agnieszka Masłowska

Kobiety 30+:
1. Barbara Oślizło
2. Bożena Wojtanowska
3. Bogumiła Madejczyk

Kobiety OPEN:
1. Jadwiga Klimek
2. Małgorzata Szymura
3. Agnieszka Masłowska
4. Barbara Oślizło

Mężczyźni 18-30:
1. Artur Mietelski
2. Robert Świątek
3. Krzysztof Łukasiński
4. Marcin Onak
5. Jakub Barnaś
7. Przemysław Obrzut
9. Robert Brzoza
10. Paweł Maślanka

Mężczyźni 30+
1. Maciej Jankowicz
2. Przemysław Żak
3. Witold Trojak
7. Wojciech Nowak

Mężczyźni OPEN:
1. Marcin Dzieński
2. Hubert Przytuła
3. Michał Barnaś
5. Krzysztof Łukasiński
8. Marcin Onak
9. Jakub Barnaś
13. Robert Brzoza
15. Przemysław Obrzut
16. Paweł Maślanka
20. Wojciech Nowak

Komentarze wyłączone.

Skip to content