Grapplerzy rozpoczęli sezon

04-04-2012 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Bardzo dobrze rozpoczęli sezon startowy grapplerzy AZS PWSZ Tarnów. W zawodach z cyklu Pucharu Polski zdobyli łącznie osiem medali.
W zorganizowanych w Jaworznie zawodach Pucharu Polski w Ju-Jitsu oraz Pucharze Polski Południowej w MMA i Brazylijskim Ju-Jitsu wystartował Artur Orliński, który w swoje kategorii wagowej (-73 kg) zajął pierwsze miejsce.

Artur w pierwszym pojedynku dywizji BJJ NO-GI pokonał przed czasem Łukasza Kubieńca ( Oktagon Team). W drugiej walce jego przeciwnik musiał wycofać się z turnieju z powodu kontuzji, tym samym Orliński awansował do finału. Po zaciętym boju popularny „Bestia” zdobył złoto zwyciężając Oliwiera Bula na punkty.

Tydzień po zawodach w Jaworznie, w podkrakowskiej Skale odbyły się zawody Pucharu Polski w Grazylijskim Ju-Jitsu oraz Pucharu Polski w Grapplingu. Zawodnicy AZS PGNiG PWSZ Tarnów wywalczyli na nich siedem medali.

W pierwszym dniu najlepiej spisał się junior Adam Tokarski, który zdobył złoto w BJJ w kategorii -79kg. Na trzecim miejscu w kategorii -94,3kg uplasował się Wojciech Kapias. Drugi dzień pucharowych zmagań przyniósł tarnowskim akademikom kolejne sukcesy. Grapplerzy w wieku juniora Michał Zdzarski (-66kg) i Adam Tokarski (-77kg), zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce. Podobnie było wśród seniorów-amatorów, Tomasz Marek (-84kg) był drugi, a Tomasz Szwed (-71kg) trzeci. Zdaniem trenera, Roberta Wardzały najlepiej zaprezentował się Dominik Olszewski, który po walkach z wymagającymi przeciwnikami zajął trzecie miejsce wśród seniorów (-84kg).

Cieszy wysoka forma zawodników sekcji grapplingu AZS PWSZ Tarnów, którzy już w kwietniu mają wystartować w Mistrzostwach Polski ADCC.

Sekcja odnosi również sukcesy w sporcie akademickim. W zorganizowanych w Białymstoku zawodach eliminacyjnych do Akademickich Mistrzostw Polski w judo mężczyzn, awans do finału wywalczyli studenci tarnowskiej PWSZ: Arkadiusz Michalik (-84kg) i Szymon Dulęba (-60kg).

Komentarze wyłączone.

Skip to content