Futsalistki ze srebrnym medalem AMP

03-13-2012 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Studentki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie wywalczyły wynik, którego nie udało się osiągnąć studentom – awansowały do finałów Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet i zdobyły srebrny medal w typach uczelni.

Awans do finałów, który został rozegrany w Warszawie, zespół AZS PWSZ Tarnów wywalczył w eliminacjach strefy B Akademickich Mistrzostw Polski w Krakowie. W turnieju finałowym wzięło udział 16 najlepszych drużyn reprezentujących szkoły wyższe z całej Polski.

Futsalistki tarnowskiej PWSZ trafiły do grupy B w której przyszło im się zmierzyć z reprezentantkami Akademii Jana Długosza z Częstochowy, AWF Warszawa i Uniwersytetu Lódzkiego. Przegrały niestety wszystkie pojedynki i zajmując ostatnie miejsce w grupie nie awansowały do fazy pucharowej turnieju. W meczu o miejsca 13-16 spotkały się z drużyną krakowskiej AGH, której uległy 1:3 i ostatecznie zostały sklasyfikowane na 16. miejscu.

W klasyfikacji typów uczelni (pwsz) zajęły jednak drugie miejsce. Wyprzedziła je jedynie Państwowa Szkoła Wyższa z Białej Podlaski, która była jednym z faworytów turnieju i zajęła 2. miejsce w klasyfikacji ogólnej. Były to jedyne dwie państwowe wyższe szkoły zawodowe, które wywalczyły prawo gry w finałach ogólnopolskich.

Stanisław Derus Kierownik Drużyny: w turnieju finałowym nie udało się dziewczętom wygrać żadnego spotkania, ale analizując przebieg gry, należą się im słowa uznania. Nie były gorsze technicznie, szybkościowo czy taktycznie. O porażkach zadecydował jeden czynnik – brak wytrzymałości. Bramki traciliśmy z reguły w końcowych minutach meczu, gdy zawodniczkom po prostu brakowało już siły by nadążyć za rywalkami i sprawnie organizować akcje w obronie. To był nasz jedyny mankament, ale na takim poziomie okazał się decydujący. Mimo to cieszymy się ze srebrnego medalu w typach. Sekcję futsalu kobiet prowadzimy dopiero od dwóch lat, więc brakuje nam jeszcze nieco doświadczenia w budowaniu zespołu. Jednak awans do finału jest naprawdę dużym osiągnięciem!

Galeria zdjęć z finału AMP >>>

Galeria zdjęć z eliminacji trefowych AMP >>>

Komentarze wyłączone.

Skip to content