Siatkarki w półfinale MLA » KU AZS Akademia Tarnowska

Siatkarki w półfinale MLA

03-08-2012 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Podopieczne trenera Jana Salomona w dobrym stylu awansowały do półfinału Małopolskiej Ligi Akademickiej w piłce siatkowej kobiet. Dwukrotnie pokonały drużynę AZS Politechniki Krakowskiej 2:0.

Pierwszy mecz został rozegrany w Tarnowie. Zwycięstwo tarnowianek nie podlegało dyskusji, choć w pierwszym secie gra była bardziej wyrównana. W drugim secie zespół krakowski wyraźnie nie mógł nawiązać walki z drużyną akademiczek z Tarnowa. 17 punktowa zaliczka powodowała, że przed rewanżem w Krakowie to AZS PWSZ Tarnów był faworytem, jednak drużyna Politechniki nie zamierzała poddać się bez walki. Spotkanie rozpoczęła skoncentrowana co przyniosło jej szybkie prowadzenie 9:5, jednak tarnowianki zdołały szybko uporządkować grę i doprowadziły do remisu 10:10. Przez kilka następnych minut prowadził zespół krakowskich przewagą jednego lub dwóch punktów, ale dzięki coraz bardziej płynnie rozgrywanym akcjom to AZS PWSZ Tarnów zwyciężył w pierwszym secie 20:25 zapewniając sobie zwycięstwo w dwumeczu. Drugi set był bardziej zacięty gdyż na parkiecie w drużynie tarnowskiej PWSZ pojawiły się zmienniczki, co wykorzystały krakowianki wypracowując sobie stała dwupunktową przewagę. Tarnowianki jednak systematycznie poprawiały jakość rozgrywania piłek i po raz pierwszy wyszły na prowadzenie przy stanie 22:23, którego nie oddały już do końca spotkania wygrywając w drugim secie 24:26.

Dzięki zwycięstwu nad AZS Politechniki Krakowskiej, siatkarki AZS PWSZ Tarnów awansowały do półfinału Małopolskiej Ligi Akademickiej oraz zapewniły sobie udział w turnieju strefy C czyli półfinale Akademickich Mistrzostw Polski. O zwycięstwo w Lidze tarnowianki walczyć będą z AZS AGH Kraków. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Tarnowie już 8 marca o godz. 18.30 w hali Miejskiego Domu Sportu, rewanż w Krakowie – 12 marca. Turniej finałowy Ligi został zaplanowany na 19 marca i zostanie zorganizowany na obiektach AWF Kraków.

Jan Salamon: zwycięstwo nad Politechniką Krakowską oznacza dla nas awans do finałowej czwórki Ligi i jednocześnie zapewnia udział w turnieju strefowym Akademickich Mistrzostw Polski. Jestem zadowolony z przebiegu dwumeczu. Wszystkie dziewczęta zagrały tak jak tego od nich oczekiwałem. W rewanżu, dzięki wypracowanej przewadze, mogły na parkiecie na dłużej pojawić się zmienniczki. Była to również okazja do przetestowania nowych rozwiązań taktycznych.

AZS PWSZ Tarnów – AZS Politechnika Krakowska 2:0 (25:21, 25:12)
AZS Politechnika Krakowska – AZS PWSZ Tarnów 0:2 (20:25, 24:26)