Futsalistki z awansem do krajowego finału AMP

02-02-2024 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Aktualne Akademickie Wicemistrzynie Polski w futsalu z szansą na kolejny medal! Futsalistki AZS Akademii Tarnowskiej zajęły czwarte miejsce w półfinale rozgrywanym w Katowicach i tym samym „zdobyły bilety” na wyjazd do stolicy, gdzie w dniach 22-25 lutego odbędzie się krajowy finał Akademickich Mistrzostw Polski. Futsalistki mają więc realne szanse na powtórzenie wielkiego sukcesu sprzed roku, kiedy to zdobyły srebrne medale AMP.

Sprawa awansu do finału w Warszawie rozstrzygnęła się już po fazie grupowej katowickiego półfinału. Podopieczne trenerów Krzysztofa Tomalskiego i Marcina Krawczyka przeszły przez ten etap rywalizacji jak burza, wygrywając wszystkie cztery spotkania. W pierwszym rozbiły AZS Politechniki Wrocławskiej 4:0, w drugim, najbardziej zaciętym meczu, wygrały z AZS Politechniki Rzeszowskiej 3:2 zwycięskiego gola zdobywając na 15 sekund przed końcem, w trzecim rozgromiły AZS Politechniki Opolskiej 8:0, a w ostatnim równie pewnie ograły akademiczki z Uniwersytetu Opolskiego 5:0.

Te wyniki sprawiły, że tarnowskie akademiczki awans do finału miały już pewny, ale do rozegrania pozostały mecze w strefie medalowej.

W półfinale po niezwykle wyrównanym meczu studentki Akademii Tarnowskiej przegrały z AZS UMCS Lublin 1:3. Spotkanie było nie tylko wyrównane ale i niestety pechowe dla naszych zawodniczek. Dość powiedzieć, że wbiły sobie dwa gole samobójcze. Porażka oznaczała walkę o „brąz”. W tym, kolejnym zaciętym meczu, podopieczne trenerów Tomalskiego i Krawczyka przegrały AZS UJ Kraków 1:4, ale wynik nie oddaje sprawiedliwie przebiegu meczu. Warto bowiem dodać, że bramki na 1:3 i 1:4 akademiczki z Krakowa zdobyły w ostatniej minucie spotkania.

Dziewczyna zagrały naprawdę solidny turniej, a co najważniejsze osiągnęły cel jakim był awans do finału krajowego AMP. Został lekki niedosyt po dwóch porażkach w strefie medalowej, ale taki jest sport. Najważniejsze w tym momencie, że wszystkie dziewczęta są zdrowe i możemy w spokoju przygotowywać się do warszawskich finałówrelacjonuje dr Marcin Krawczyk.

Klasyfikacja końcowa półfinału w Katowicach, awans do finału zdobyło 8 ekip

1. Uniwersytet Bielsko-Bialski
2. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
3. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
4. Akademia Tarnowska
5. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
6. Uniwersytet Wrocławski
7. Politechnika Wrocławska
8. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
9. Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
10. Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
11. Politechnika Rzeszowska
12. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
13-16. Politechnika Śląska w Gliwicach
13-16. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
13-16. Uniwersytet Medyczny w Lublinie
13-16. Uniwersytet Opolski
17-20. Akademia Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wlkp.
17-20. Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
17-20. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
17-20. Politechnika Opolska

Drużyna AZS Akademii Tarnowskiej grała w składzie: Paulina Wałaszek, Katarzyna Trytek, Estera Dudek, Oliwia Łoboda, Aniela Drwal, Anna Kaczówka, Arleta Durałek, Gabriela Kusion, Kornelia Dudziak, Aleksandra Zegarlicka, Karolina Piwowarczyk, Aleksandra Skrzyniarz, Weronika Dadej, Klaudia Skrzyniarz.

W wyjeździe na półfinał do Katowic pomogła Palarnia Kawy Agifa.

Komentarze wyłączone.

Skip to content