Futsaliści też jadą na finały AMP!

02-12-2024 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Zawodnicy sekcji futsalu KU AZS Akademii Tarnowskiej awansowali do finału Akademickich Mistrzostw Polski potwierdzając przynależność do krajowej czołówki. Półfinałowy turniej zorganizowano w Krakowie, a wzięły w nim udział uczelnie z Małopolski, Podkarpacia, Województwa Świętokrzyskiego oraz Województwa Lubelskiego. Co ciekawe, wszystkie cztery miejsca premiowane awansem zajęły drużyny z Małopolski, co oznacza, że Rzeszów, Kielce i Lublin nie będą miały swoich przedstawicieli w turnieju finałowym.

Fazę grupową nasi futsaliści rozpoczęli od porażki z krakowską AWF 1:3. W drugim, decydującym meczu (grupa liczyła tylko trzy zespoły) podopieczni trenerów Krzysztofa Tomalskiego i Marcina Krawczyka pokonali akademików z Politechniki Rzeszowskiej 6:3, a to dało im awans do ćwierćfinału.

Przed spotkaniem sytuacja była klarowna. Tylko zwycięstwo dawało awans i bilety do Warszawy na turniej finałowy. Powiedzieć, że mecz z Uniwersytetem Przyrodniczym z Lublina był szalony i niezwykle zacięty to nic nie powiedzieć! W regulaminowym czasie był remis 3:3 więc o awansie miały zdecydować rzuty karne. W tych lepsi okazali się tarnowianie wygrywając 14:13! Warto podkreślić, że jeden z rzutów karnych musiał wykonywać trener Marcin Krawczyk, który został zgłoszony do turnieju jako drugi bramkarz.

Wygrana oznaczała nie tylko awans do warszawskiego finału ale także wejście do strefy medalowej krakowskiego półfinału. Ten nie okazał się dla naszych futsalistów szczęśliwy, bo najpierw musieli uznać wyższość zespołu UEK Kraków przegrywając 1:4, a w meczu „o brąz” nie sprostali ekipie AGH przegrywając 1:6. Cel nadrzędny został jednak zrealizowany: nasza ekipa melduje się finale AMP w futsalu!

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
2. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
3. Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie
4. Akademia Tarnowska
5. Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
6. Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie
7. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
8. Uniwersytet Rzeszowski
9. Politechnika Lubelska
10. Politechnika Rzeszowska
11. Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
12. Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
13 – 14. Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
13 – 14. Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Rzeszowie

Drużyna AZS AT wystąpiła w składzie: Bartosz Biś, Bartosz Chmielowski, Dawid Lizak, Dominik Wardzała, Filip Kozdrój, Igor Dubas, Igor Wójcik, Kamil Palacz, Krzysztof Kucharczyk, Marcin Krawczyk, Paweł Leżoń, Piotr Witek, Przemysław Łyczko, Szymon Leśniak.

fot. Archiwum Organizatorów