Futsalistki i futsaliści z awansami do półfinałów AMP

01-15-2024 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Reprezentantki i reprezentanci Klubu Uczelnianego AZS Akademii Tarnowskiej w futsalu bez większych problemów awansowali do półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski. Panie w zmaganiach na szczeblu wojewódzkim zajęły miejsce trzecie, panowie – czwarte.

Podopieczne trenerów Krzysztofa Tomalskiego i Marcina Krawczyka w fazie zasadniczej turnieju finałowego rozegranego w Krakowie, najpierw pokonały 5:1 AZS Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, potem, po zaciętym boju ograły ekipę AZS AGH 1:0, by w ostatnim meczu przegrać z zawodniczkami z AZS UJ 1:4.

Dwa zwycięstwa grupowe dały jednak tarnowskim akademiczkom pewny awans do półfinału, w którym przegrały nieznacznie z AZS AWF Kraków 1:2.

Ostatecznie studentki Akademii Tarnowskiej zajęły 3. miejsce w „małym finale” bez walki, po tym, jak z rywalizacji wycofał się zespół AZS CM UJ.

7. AZS UJ CM

Panowie awans do finału wywalczyli sobie z drugiego miejsca w swojej grupie, po tym jak w zmaganiach rozgrywanych w ramach rundy zasadniczej zremisowali z (4:4) z ekipami AZS UEK oraz AZS UKEN. W swoim trzecim meczu pokonali AZS CM UJ 3:2, a w czwartym rozgromili AZS UJ 4:8.

Punkty wywalczone w zmaganiach grupy B dały podopiecznym Krzysztofa Tomalskiego drugie miejsce w tabeli i przepustkę do półfinału. W nim studenci Tarnowskiej Akademii dość pechowo przegrali z AGH 2:4, tracąc prowadzenie po indywidualnych błędach, które przytrafiły się im w ciągu kilkunastu sekund kiedy to ze stanu 2:1 zrobiło się 2:3.

Mecz z AGH wyraźnie wytrącił naszych futsalistów z równowagi, gdyż w małym finale ulegli drużynie UEK aż 0:11. Wpływ na to miały jednak kontuzje w zespole oraz decyzja trenera o wycofaniu kluczowych zawodników, w perspektywie walki o finały Akademickich Mistrzostw Polski, bowiem 4. miejsce w turnieju finałowym AMM dawało tarnowskim akademikom prawo gry w półfinałach krajowych.