Futsalistki w finale krajowym AMP » KU AZS Akademia Tarnowska

Futsalistki w finale krajowym AMP

02-02-2023 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

W zorganizowanym w Lublinie półfinale strefy B Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet z dobrej strony pokazała się reprezentacja Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie, która wywalczyła awans do finału krajowego. To kolejny sezon, w którym drużyny prowadzone przez Krzysztofa Tomalskiego walczą o najwyższe laury.

W turnieju półfinałowym wzięło udział 19 uczelni. Tarnowskie akademiczki rozstawiono w grupie B razem z zespołami: AWF Kraków, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego z Katowic, Politechniki Wrocławskiej oraz lubelskiego KUL.

Nasze akademiczki zajęły 2. miejsce w grupie, o czym zdecydowała porażka z AWF Kraków, ale awansowały do dalszych gier dających im szanse na wywalczenie awansu.

– Awansowaliśmy do finału i to jest najważniejsze. Dziewczęta walczyły ambitnie i za to im dziękuję. Teraz przygotowujemy się do spotkań finałowych, wiedząc, że walka o dobry wynik nie będzie łatwa. Wiemy jednak, że możemy mierzyć się z najlepszymi. Rywalizacja z małopolskimi uczelniami stoi na bardzo wysokim poziomie. O potencjale naszego środowiska świadczy fakt, że na 8 zespołów, które wywalczyły awans do finału Mistrzostw, aż 6 pochodzi z Małopolski – relacjonuje trener Krzysztof Tomalski.

Wyniki spotkań grupowych:

ANS Tarnów – AWF Kraków 0:3 (0:1)
KUL Lublin – ANS Tarnów 0:8 (0:5)
ŚUM Katowice – ANS Tarnów 0:11 (0:8)
ANS Tarnów – PWr Wrocław 7:3 (4:0)

Mecze o miejsca 5-8
ANS Tarnów – AGH Kraków 10:0 (9:0)

Mecz o 5 miejsce
UJD Częstochowa – ANS Tarnów 1:0 (0:0)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie – awans do Finału AMP
2. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – awans do Finału AMP
3. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie – awans do Finału AMP
4. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – awans do Finału AMP
5. Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie – awans do Finału AMP
6. Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie – awans do Finału AMP
7. Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu – awans do Finału AMP
8. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie – awans do Finału AMP
9. Uniwersytet Rzeszowski
10. ÅšlÄ…ski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
11. Politechnika Opolska
12. Akademia Wychowania Fizycznego ZWKF Gorzów Wielkopolski
13-16. Politechnika Rzeszowska
13-16. Politechnika Wrocławska
13-16. Politechnika ÅšlÄ…ska w Gliwicach
13-16. Uniwersytet Medyczny w Lublinie
17-19. Uniwersytet Opolski
17-19. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie
17-19. Politechnika Lubelska

ANS Tarnów: Kusion Gabriela, Skrzyniarz Klaudia, Trytek Katarzyna, Wałaszek Paulina, Piwowarczyk Karolina, Piwowarczyk Patrycja, Jajeśnica Joanna, Drwal Aniela, Skrzyniarz Aleksandra, Kaczówka Anna, trener: Krzysztof Tomalski, asystent: Marcin Krawczyk.