Futsaliści 4. drużyną Małopolski

01-11-2023 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Reprezentacja futsalu mężczyzn Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie zakończyła zmagania w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Małopolski na IV miejscu. Rezultat oznacza awans do kolejnej fazy AMP, którym będzie półfinał strefowy. Studenci tarnowskiej ANS awansowali do turnieju finałowego z drugiego miejsca grupy A po rundzie zasadniczej. W fazie turniejowej, w walce o finał rozgrywek ligi akademickiej, zmierzyli się z reprezentacją Uniwersytetu Ekonomicznego Kraków. Niestety, podopieczni Krzysztofa Tomalskiego, ulegli swoim rywalom 0:5 i pozostała im szansa jedynie na brąz.

Pojedynek o trzecie miejsce rozegrali z zespołem AZS AWF Kraków, z którym mieli już okazję grać w rundzie zasadniczej. Tym razem lepszy okazał się zespół z Krakowa, który po remisowej pierwszej połowie (1:1) zbudował sobie przewagę i ostatecznie wygrał 6:3.

Klasyfikacja końcowa:

1. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – awans na AMP
2. Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu – awans na AMP
3. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie – awans na AMP
4. Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie – awans na AMP
5. Politechnika Krakowska – awans na AMP
6. Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie – awans na AMP
7. Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
8. Uniwersytet Jagielloński
9. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
10. Collegium Medicum UJ
11. Krakowska Akademia

Kończymy rywalizację na 4. miejscu, najtrudniejszym dla sportowca, więc na pewno jest to rozczarowanie dla zespołu, który jest bardzo ambitny. Najważniejszy jest jednak dla nas awans do półfinału strefy C Akademickich Mistrzostw Polski i walka o prawo gry w finale krajowym, co nie będzie łatwe. Poziom gry zespołów z roku na rok jest coraz wyższy. Ale jesteśmy dobrej myśli, wiemy już co w naszej grze się sprawdza, a co nie. Z optymizmem czekamy na turniej, który odbędzie się w lutym w Krakowierelacjonuje trener futsalistów, Krzysztof Tomalski.

Foto: Okapi Studio

Komentarze wyłączone.

Skip to content