Futsaliści zagrają w finale Akademickich Mistrzostw Polski

02-06-2014 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Z tarczą wrócili z turnieju półfinałowego strefy C futsaliści AZS PWSZ Tarnów zorganizowanego w dniach 2-5 lutego 2014 r. w Krakowie przez AZS UEK Kraków.  Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zajęli w nim trzecie miejsce i uzyskali prawo do gry w finałach Akademickich Mistrzostw Polski.

Reprezentacja tarnowskiej PWSZ została rozstawiona w grupie D razem z WSSP Lublin i Politechniką Świętokrzyską z Kielc. W fazie grupowej tarnowianie pokonali lublinian 5:1 oraz ulegli kielczanom 5:6. Okazało się, że wszystkie zespoły grupy D zanotowały po jednym zwycięstwie i porażce, jednak dzięki lepszemu bilansowi bramek, to AZS PWSZ Tarnów awansował do kolejnej fazy z pierwszego miejsca. W kolejnych dwóch meczach tarnowscy studenci zremisowali z Politechniką Rzeszowską (2:2) i krakowskim AWF (4:4).

Te wyniki spowodowały, że reprezentacja tarnowskiej PWSZ awansowała do „małego finału” w którym pokonała UMCS Lublin 5:1 i zajęła w klasyfikacji końcowej turnieju trzecie miejsce!

Krzysztof Tomalski/trener AZS PWSZ Tarnów: naszym celem był awans do finału krajowego i cieszymy się, że udało się go zrealizować. Uczulałem drużynę, że to będzie trudny półfinał. W strefie C grają bardzo dobre zespoły futsalowe i w turnieju nie ma faworytów. Wystarczy wspomnieć, że awansu nie wywalczyły reprezentacje Krakowskiej Akademii (ubiegłoroczny medalista) i AGH Kraków (ubiegłoroczny finalista). My musieliśmy zmierzyć się nie tylko ze szczególnym nastawieniem rywali, które wystarczy streścić w starej, sportowej zasadzie „bij mistrza”, ale również z przeciwnościami losu. Jeszcze przed turniejem choroby wyłączyły z gry dwóch zawodników, a w jego trakcie kontuzji doznał Kamil Wilk. Naszym atutem jest jednak gra drużynowa, nastawiona na realizację założeń taktycznych, a nie indywidualne umiejętności zawodników, choć czasem i one okazują się kluczowe. Zmiennicy potrafili jednak utrzymać poziom gry, co bardzo mnie cieszy w kontekście finału Akademickich Mistrzostw Polski. Całej drużynie gratuluję występu i wywalczenia po raz drugi z rzędu awansu.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Uniwersytet Rzeszowski
2. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
3. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie
4. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

5. Politechnika Rzeszowska
6. Krakowska Akademia
7. Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza w Lublinie
8. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu
9. Politechnika Świętokrzyska Kielce
10. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie
11. Akademia Górniczo-Hutnicza Kraków
12. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Finał krajowy Akademickich Mistrzostw Polski zostanie rozegrany w dniach 13 – 16 lutego w Warszawie.

Komentarze wyłączone.

Skip to content