Futsaliści z brązem Akademickich Mistrzostw Małopolski

01-28-2014 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Z brązowym medalem wrócili z turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Małopolski futsaliści AZS PWSZ Tarnów. Tarnowianie po rundzie zasadniczej zajmowali co prawda pierwsze miejsce w swojej grupie, ale nie uważali się za faworytów turnieju.

W pierwszym meczu zmierzyli się z AZS AWF Kraków, wygrywający uzyskiwał prawo gry w finale turnieju, tak więc spotkanie było niezwykle zacięte i zakończyło się po pierwszej połowie remisem 2:2, dopiero w końcówce meczu przewagę uzyskali krakowianie i ostatecznie wygrali 4:6. W meczu o brąz tarnowscy studenci zagrali z AZS AGH Kraków i tym razem wygrali stosunkiem bramek 7:6.

Krzysztof Tomalski/trener: awansowaliśmy z pierwszego miejsca w grupie i istotny był dla nas fakt wywalczenia sobie prawa do gry w półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski, miejsce na podium rozgrywek środowiskowych to tzw. wartość dodana. Środowisko małopolskie prezentuje bardzo wysoki poziom futsalu i nie ma tu faworytów. Każdy może wygrać i przegrać z każdym. My realizujemy swój cel, którym jest gra w finałach Akademickich Mistrzostw Polski, i cieszymy się, że na razie wszystko idzie zgodnie z planem.

Poza podium tzw. ligi akademickiej znalazły się natomiast panie, które przegrały swoje mecze z AZS UJ i AZS AGH i ostatecznie zostały sklasyfikowane na czwartej pozycji.

Zarówno futsaliści jak i futsalistki AZS PWSZ Tarnów już w najbliższym czasie wystąpią w półfinałach strefy C Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu.

Klasyfikacja końcowa AMM 2013/2014 w futsalu mężczyzn:

1. AZS Akademii Wychowania Fizycznego
2. AZS Krakowska Akademia
3. AZS Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie
4. AZS Akademia Górniczo-Hutnicza
5. AZS Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu
6. AZS Collegium Medicum UJ
7. AZS Uniwersytet Rolniczy
8. AZS Uniwersytet Ekonomiczny Kraków

Klasyfikacja końcowa AMM 2013/2014 w futsalu kobiet:

1. AZS Uniwersytet Jagielloński
2. AZS Akademii Wychowania Fizycznego
3. AZS Akademia Górniczo- Hutnicza
4. AZS Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie
5. AZS Uniwersytet Ekonomiczny Kraków
6. AZS Uniwersytet Pedagogiczny
7. AZS Politechnika Krakowska

Partner Mistrzostw

Komentarze wyłączone.

Skip to content