Futsaliści w finałach AMP

02-21-2013 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Świetnie zaprezentowała się drużyna PWSZ w Tarnowie w eliminacjach strefy C do finałów Akademickich Mistrzostw Polski. Tarnowianie nie tylko wywalczyli awans do finałów krajowych ale zajęli trzecie miejsce na podium.

Droga studentów tarnowskiej PWSZ do finałów była jednak bardzo trudna. Aby zagrać w eliminacjach strefowych, należało wywalczyć awans w rywalizacji środowiskowej czyli rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Małopolski (dawna Małopolska Liga Akademicka). Tarnowscy akademicy w roku ubiegłym wywalczyli srebrny medal Ligi, więc już po półfinałach byli pewni awansu do strefy. W tym roku z walki o medale wyeliminował ich bardzo mocny zespół AZS Krakowskiej Akademii i tarnowianie do samego końca rozgrywek nie byli pewni awansu. Ostatecznie pokonując zespół AZS Collegium Medicum UJ stosunkiem bramek 8:4, zajęli w rozgrywkach małopolskich 5. miejsce – ostatnie premiowane prawem gry w strefie.

Eliminacje strefy C do Akademickich Mistrzostw Polski zostały zorganizowane przez AZS Uniwersytetu Ekonomicznego z Krakowa. Drużyna AZS PWSZ Tarnów została rozlosowana do grupy B razem z reprezentacjami Politechniki Świętokrzyskiej z Kielc i PWSZ z Krosna. Tarnowscy studenci wygrali z obiema drużynami i awansowali do fazy półfinałowej z pierwszego miejsca w grupie. W grupie E przyszło im rywalizować z Krakowską Akademią, UMCS Lubin i ponownie Politechniką Świętokrzyską. W tej fazie drużyna AZS PWSZ Tarnów poradziła sobie świetnie zajmując drugie miejsce i uzyskując prawo walki o miejsca od 1 do 8. Ostatecznie studenci PWSZ w Tarnowie wygrali z drużyną Uniwersytetu Rzeszowskiego 7:4 i zostali sklasyfikowani na trzecim miejscu! Dodatkowo Marcin Szczerba otrzymał wyróżnienie dla najlepszego zawodnika turnieju!

Mgr Krzysztof Tomalski – trener: Trzecie miejsce i awans do finałów krajowych to fantastyczny wynik, którego nie udało nam się uzyskać w ubiegłym roku mimo zajęcia drugiego miejsca w lidze akademickiej. W tym roku długo się biliśmy aby wyjść z ligi do eliminacji strefowych i awansowaliśmy z ostatniego miejsca. Ale chłopcy uwierzyli, że turniej strefowy to zupełnie nowy rozdział i tylko od nich zależy końcowy wynik. I tak właśnie było. PWSZ w Nowym Sączu zajęła w rozgrywkach środowiskowych trzecie miejsce, ale nie zagra w finałach. Drużyna zagrała mądrze i zrealizowała w zasadzie wszystkie założenia taktycznie więc nie chciałbym wyróżniać nikogo, awans to zasługa całego zespołu. Teraz jedziemy do Leszna na finały krajowe i mimo, że trafiliśmy do bardzo trudnej grupy, chłopcy zapowiedzieli, że nie boją się nikogo i będą walczyć o medale!

Klasyfikacja końcowa eliminacji strefy C do Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn:

1. AZS Krakowska Akademia – awans
2. AZS AGH Kraków – awans
3. AZS PWSZ Tarnów – awans
4. AZS Uniwersytet Rzeszowski – awans
5. AZS PWSZ Nowy Sącz
9. AZS UEK Kraków

Komentarze wyłączone.

Skip to content