Z aren Akademickich Mistrzostw Małopolski

12-20-2012 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

W ramach Akademickich Mistrzostw Małopolski (dawniej Małopolska Liga Akademicka) studenci uczelni wyższych rywalizują nie tylko w grach zespołowych. W ostatnim czasie do sportowej rywalizacji włączyli się również judocy i wspinacze.

W I rzucie AMM w judo tarnowską PWSZ reprezentował walczący w kategorii -60kg, Szymon Dulęba trenujący na co dzień w sekcji grapplingu AZS PWSZ Tarnów. Wygrał on trzy z czterech pojedynków, w podobnej sytuacji było jeszcze 3 zawodników i o ostatecznej kolejności na podium decydowała waga. Ostatecznie Szymon, ważący najwięcej, został sklasyfikowany na trzecim miejscu.

W piwnicy boulderowej karkowskiej Korony zorganizowano natomiast I rzut zmagań wspinaczy sportowych. W rywalizacji wzięli udział reprezentanci 7 uczelni wyższych, w tym jako jedyni spoza Krakowa – wspinacze reprezentujący Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie. Najlepiej z tarnowskich akademików spisała się Agnieszka Szepielak, która wśród kobiet była 5. Wywalczone przez Barbarę Oślizło punkty (17. lokata) pozwoliły na sklasyfikowanie AZS PWSZ Tarnów na 4. miejscu w klasyfikacji drużynowej kobiet. W rywalizacji panów, najlepszym w drużynie z Tarnowa była Krzysztof Łukasiński (24. miejsce), ex aequo na 27. miejscu zostali sklasyfikowani Wojciech Nowak i Kamil Janas. Drużyna mężczyzn ostatecznie zajmuje po pierwszym rzucie 6. pozycję w klasyfikacji drużynowej.  Zarówno panie jak i panowie zapowiadają walkę o miejsce na najniższym stopniu podium.

Zobacz galerię ze zmagań wspinaczy >>>