Dwa medale Akademickich Mistrzostw Polski

05-17-2012 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

no images were found

Z powodzeniem wystartowali w zorganizowanych w Łodzi Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych studenci tarnowskiej PWSZ. Tarnowscy studenci trenujący pod okiem dr. Piotra Kuczka w sekcji lekkiej atletyki, bardzo dobrze poradzili sobie z deszczem i ciężkim podłożem. Podobnie jak w latach ubiegłych startujący w kategorii państwowych wyższych szkół zawodowych tarnowscy akademicy wrócili z tych zawodów z pucharami i medalami.
Wśród mężczyzn nasi studenci nie znaleźli sobie równych wygrywając w rywalizacji drużynowej i zdobywając wszystkie trzy miejsca na podium. Medal złoty zdobył Mariusz Iwaniec, srebrny Tomasz Kaczmarczyk a brązowy Adrian Barnaś. W drużynie punkty zdobyli również Michał Pajor oraz Rafał Zegar. Należy podkreślić że student I roku wychowania fizycznego Mariusz Iwaniec w generalnej klasyfikacji indywidualnej zajął wysokie 11. miejsce wśród wszystkich startujących zawodników.

Równie dobrze biegały studentki PWSZ Tarnów, które osłabione kontuzją Moniki Smutek zdołały wywalczyć w rywalizacji zespołowej II miejsce w klasyfikacji typów uczelni PWSZ. Reprezentantki tarnowskiej PWSZ wystartowały w składzie Katarzyna Czekaj, Anna Klimczak, Magdalena Mrugacz, Anna Popławska, Magdalena Zambrowska.

W porównaniu z ubiegłym rokiem studenci zamienili się rolami ze swoimi koleżankami. Wówczas kobiety przywiozły złoto, a mężczyźni brąz. Oby tak dalej. Czekamy na następne, dobre występy lekkoatletów, tym razem na stadionie w Bydgoszczy, na którym w dniach 18 – 19 maja zostaną rozegrane Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce.