Szczypiorniści wygrali półfinały!

05-17-2012 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Szczypiorniści KU AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie już trzeci raz z rzędu, a czwarty odkąd istnieje sekcja piłki ręcznej w AZS, zagrają w finałach Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej!

Reprezentacja tarnowskiej PWSZ wzięła udział w Półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski (eliminacje strefy „C” do finałów XXIX Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn), które zostały rozegrane w dniach 4 – 6 maja 2012 r. w Krakowie.

W mocno obsadzonym turnieju wystartowało 14 drużyn podzielonych na cztery grupy, z czego awans do finałowej „szesnastki” zdobywało tylko pięć najlepszych zespołów. Reprezentacja PWSZ Tarnów w pierwszej fazie rozgrywek trafiła do grupy z: gospodarzami – Uniwersytetem Ekonomicznym z Krakowa oraz Politechniką Lubelską.
Wygrywając obydwa mecze – 27:14 z gospodarzami oraz 32:15 z Politechniką Lubelską w pierwszej fazie grupowej drużyna PWSZ Tarnów zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie i awansowała do dalszego etapu rozgrywek, czyli gry o miejsca I – V premiowane awansem do finału Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej.

W drugim etapie rozgrywek drużyna PWSZ Tarnów pokonała po bardzo dobrych meczach drużynę Uniwersytetu Jana Kochanowskiego z Kielc (22:13) oraz Akademię Wychowania Fizycznego Krakowa (28:16), co dało jej I miejsce w grupie i prawo gry o I miejsce w całym turnieju półfinałowym premiowane oczywiście awansem do ścisłego finału w Zielonej Górze.

W meczu o I miejsce drużyna PWSZ Tarnów miała się spotkać z drużyną Kolegium Nauczycielskiego z Przemyśla. Jednak mecz finałowy nie odbył się, z powodu wyjazdu zawodników z Przemyśla na mecz barażowy o ekstraklasę z AZS UW Warszawa. Tak, więc szczypiorniści AZS PWSZ Tarnów wygrali mecz walkowerem (10:0), zajmując tym samym I miejsce w turnieju finałowym strefy „C” w Krakowie i jednocześnie zapewnili sobie już trzeci raz z rzędu awans do Finałów Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn!

Wyniki poszczególnych meczów w I fazie grupowej:

1. Uniwersytet Ekonomiczny Kraków – PWSZ Tarnów 14 : 27
Bramki zdobywali: Daniel Marszałek – 2, Bartłomiej Siedlik – 3, Kamil Dereń – 2, Radosław Sroka – 3, Paweł Sokół – 1, Wojciech Michalik – 9, Mikołaj Sygnarowicz – 2, Jerzy Niedzielski – 3, Szuba Michał – 2.

2. PWSZ Tarnów – Politechnika Lublin 32 : 15
Bramki zdobywali: Daniel Marszałek – 2, Bartłomiej Siedlik – 5, Radosław Sroka – 2, Wojciech Michalik – 4, Kamil Dereń – 2, Paweł Sokół – 3, Jerzy Niedzielski – 3, Mikołaj Sygnarowicz – 10, Szuba Michał – 1.

Wyniki poszczególnych meczów w II fazie grupowej:

3. PWSZ Tarnów – Uniwersytet Jana Kochanowskiego Kielce 22 : 13
Bramki zdobywali: Daniel Marszałek – 1, Bartłomiej Siedlik – 6, Kamil Dereń – 2, Paweł Sokół – 2, Wojciech Michalik – 6, Mikołaj Sygnarowicz – 2, Jerzy Niedzielski – 1, Władyczak Michał – 2

4. PWSZ Tarnów – Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie 28 : 16
Bramki zdobywali: Daniel Marszałek – 3, Bartłomiej Siedlik – 3, Kamil Dereń – 6, Wojciech Michalik – 2, Radosław Sroka – 3, Mikołaj Sygnarowicz – 8, Władyczak Michał – 3
5. Kolegium Nauczycielskie w Przemyślu – PWSZ Tarnów 0 : 10 v.o.

Reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie występowała w następującym składzie (w nawiasie liczba zdobytych bramek podczas całego turnieju): bramkarze: Grzegorz Barnaś, Łukasz Szostak, zawodnicy z pola: Bartłomiej Siedlik (17), Mikołaj Sygnarowicz (22), Jerzy Niedzielski (7), Kamil Dereń (12), Wojciech Michalik (21), Michał Władyczak (5), Michał Szuba (3), Daniel Marszałek (8), Radosław Sroka (8), Paweł Sokół (6), Andrzej Ogonowski, Oskar Garncarz.

Opiekunem i trenerem drużyny działającej w ramach AZS PWSZ Tarnów jest mgr Przemysław Markowicz, który po zakończonym turnieju powiedział: „…turniej, jak co roku był bardzo ciężki. W tym roku mamy bardzo wyrównaną drużynę, co stanowi o naszej sile. Kilku nowych zawodników studentów I roku świetnie wprowadziło się do zespołu. Znakomity turniej rozegraliśmy, jeśli chodzi o grę w defensywie, co dobrze rokuje na mecze w finałach. Po raz kolejny pokazaliśmy, że jesteśmy zespołem – a nie zlepkiem indywidualności, zespołem, który łatwo się nie poddaje, dzięki czemu możemy trzeci rok z rzędu świętować awans do ścisłego Finału Akademickich Mistrzostw Polski Mężczyzn w Piłce Ręcznej, które w tym roku odbędą się w Zielonej Górze. Mam nadzieję, że w nadchodzących finałach również pokażemy, że jesteśmy zespołem i potrafimy walczyć o każdy punkt, bramkę i zajmiemy dobre miejsce w turnieju…

Pierwsze pięć zespołów w klasyfikacji końcowej turnieju, które uzyskały awans do finału:

1. AZS Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie
2. AZS Kolegium Nauczycielskie w Przemyślu
3. AZS Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
4. AZS Uniwersytet Jagielloński
5. AZS Uniwersytet Rzeszowski

Komplet wyników na stronie:
http://www.amp.azs.pl/pliki1112/dokumenty/wyniki/1112_pilka_reczna_m_c_wyniki.pdf

Turniej finałowy, rozegrany zostanie w Zielonej Górze w dniach 24 – 27.05.2012 r., zapraszamy do śledzenia na żywo wyników z poszczególnych meczów tarnowskich akademików.

Komentarze wyłączone.

Skip to content